30 stycznia 2024

Mateusz Krokosz o meczu sparingowym

Mateusz Krokosz (trener Okocimskiego II Brzesko): -„Cieszymy się z wygranej mimo, że jest to tylko mecz sparingowy. Wynik jest sprawą drugorzędną, jednak cieszę się że w swoim debiucie udało się ten mecz wygrać. Samo spotkanie oceniam dobrze, zrealizowaliśmy to co mieliśmy założone przed mecze tzn. grę w niskim pressingu. Uważam, że dobrze to funkcjonowało, często wychodziliśmy z kontratakami. Niestety w ostatecznym momencie zawiodła nas skuteczność przez co nie udało się strzelić więcej goli.

Zwróciłem zawodnikom uwagę, że w naszych poczynaniach było dużo nieodpowiednich zachowań. Pojawiały się proste straty, które napędzały przeciwnika stwarzając tym samym zagrożenie podbramkowe. Przed nami dużo czasu i spotkań kontrolnych, więc będziemy nad tymi elementami pracować.

Dla mnie jako trenera też był to ważny mecz bo mogłem tak naprawdę zobaczyć zawodników po raz pierwszy w cyklu meczowym. Odkąd przejąłem drużynę obejrzał 3-4 spotkania, natomiast zupełnie inaczej jest zobaczyć analizę lub mecz, a inaczej jest zobaczyć zawodników na żywo, jak reagują i jak się zachowują na boisku w poszczególnych momentach.

Za nami kilka jednostek treningowych, nie ukrywam że jest to trochę burzliwy okres. Jak wiadomo sporo dzieję się w kwestii futsalu, w którym także moi zawodnicy biorą udział. Nie pomagała również pogoda, jednak mimo to pozytywnie oceniam ten okres. Dał mi on również czas na poznanie chłopców i staramy się budować bazę na to co czeka nas w najbliższej przyszłości.”

 

Komentarze