2 lipca 2012

Trzon drużyny został zachowany

Piłkarze Okocimskiego KS Brzesko w ostatnich dniach odbyli rozmowy z władzami klubu na temat swojej przyszłości. Okres wypożyczenia do Brzeska przedłużyli: Piotr Darmochwał, Dawid Mieczkowski, Rafał Cegliński, Michał Oświęcimka (wszyscty REMES Opalenica), Aleksander Kozioł (Lech Poznań) oraz Robert Trznadel (Górnik Zabrze). Kontrakty na przyszły sezon podpisali także Radosław Jacek, Mateusz Urbański, Mateusz Wawryka, Tomasz Baliga, Iwan Litwiniuk, Wojciech Wojcieszyński, Konrad Wieczorek, Paweł Smółka, Tomasz Ogar, Paweł Pyciak oraz Sebastian Głaz.

Z „Piwoszami” pożegnał się natomiast Damian Szymonik, któremu klub podziękował za współprace, a także Jarosław Krzak.  20-latek sam wyraził chęć odejścia, aby móc poszukać drużyny, gdzie dostanie szanse na regularną grę. Trener Krzysztof Łętocha w przyszłym sezonie nie będzie mógł skorzystać także z usług Dawida Dynarka. Pomocnik brzeszczan wrócił do Cracovii, skąd był wypożyczony.

Trenujący indywidualnie kapitan OKS-u Mateusz Pawłowicz na czas dojścia do pełni sprawności będzie pełnił funkcję asystenta trenera. Później władze klubu będą rozmawiać z nim na temat jego przyszłości w Brzesku. Sam zawodnik podkreśla, że dla niego to spore wyróżnienie. – Jest to dla mnie duża szansa i mobilizacja. Bycie asystentem w pierwszej lidze to już jest prestiż. Moim zadaniem będzie pomoc w przeprowadzaniu treningów i jego różnych aspektów. Mam nadzieję, że gdy dojdę do pełni sił będę miał możliwość powalczyć o pierwszy skład – powiedział Mateusz Pawłowicz.

Komentarze