23 marca 2024

Zapowiedź: Orzeł Dębno pierwszym rywalem Okocimskiego

W niedzielę pierwszy zespół Okocimskiego Brzesko meczem wyjazdowym zainauguruje rundę wiosenną V ligi gr. wschodniej sezonu 2023/2024. Rywalem podopiecznych trenera Sebastiana Klimczyka będzie Orzeł Dębno. Spotkanie wyznaczono na godzinę 13:00 na stadionie w Woli Dębińskiej. Głównym arbitrem niedzianych zawodów wyznaczono Tomasza Konstatnego, a jego asystentami pomocniczymi będą Dariusz Sobczyk oraz Lucjan Stolarz.

Orzeł Dębno do rundy rewanżowej przygotowywał się od 9 stycznia. W tym czasie zawodnicy trenera Sebastiana Grenia rozegrali osiem spotkań kontrolnych, mierząc się z takimi zespołami jak: Polan Żabno, Czarni Jasło, Rylovia Rylowa, Błyskawica Proszówki, KS Rzuchowa, Unia II Tarnów, LUKS Skrzyszów oraz Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska. Pięć z tych spotkań zakończyło się wygraną Orła, natomiast w pozostałych trzech zespół musiał uznać wyższość rywala. Bardzo dobrą skutecznością w test-meczach popisał się Artur Hebda, który zanotował siedem goli.

W przerwie zimowej doszło również do kilku roszad kadrowych w zespole Orła. Z drużyną pożegnała się trójka zawodników: Oskar Klimek, Mateusz Witek oraz Maciej Rudek. W ich miejsce Zarząd Klubu sprowadził m.in Dawida Pilcha (BKS Bochnia), Szymona Powroźnika (Pogoń Biadoliny Radłowskie) oraz Jakuba Soję (Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska).

Jeśli chodzi z kolei o sytuację ligową naszego najbliższego rywala to wygląda ona następująco. Drużna po rundzie jesiennej plasuje się na 11 miejscu w tabeli, mając w swym dorobku 18 punktów. Na ten wynik złożyło się pięć zwycięstw oraz trzy remisy. W pozostałych siedmiu spotkaniach podopieczni trenera Sebastiana Grenia schodzili z boiska z zerowym dorobkiem punktowym. Jeśli chodzi o bilans bramkowy zespołu to po 15. kolejkach zatrzymał się on na wyniku 23:30. W ostatnim ligowym meczu, który miał miejsce 11 listopada Orzeł Dębno uległ w meczu wyjazdowym ekipie ze Słopnic przegrywając 0:3. Bramki w tym spotkaniu zanotowali Michał Marcisz, Dominik Pach oraz Mahammed Rhazaoui.

W niedzielnym meczu oprócz zawodników, którzy opuścili szeregi Orła nie zobaczymy również dwóch podstawowych graczy takich jak wspominany Artur Hebda oraz Marcin Furmański. Obaj zawodnicy odbywają przymusową pauzę za nadmiar żółtych kartek. Kolejnymi zawodnikami, którzy muszą uważać na swoim boiskowe poczynania to Jan Mazur, Damian Hebda oraz Józef Nowak, którzy mają po trzy żółte kartoniki.

W obecnym sezonie Okocimski Brzesko mierzył się z Orłem Dębo już dwukrotnie. Pierwszy mecz rozegrano jeszcze przed startem ligi w ramach okręgowego Pucharu Polski, gdzie w II rundzie „Piwosze” pokonali drużynę z Dębna wynikiem 3:0 (bramki: Chawkat Zakareya, Mateusz Cięciwa, Jakub Ogar). Kolejny mecz miał miejsce niespełna dwa tygodnie później inaugurując sezon V-ligowy. Wówczas na stadionie miejskim w Brzesko ponownie lepsi okazali się być „biało-zieloni” wygrywając również wynikiem 3:0. Bramki w tym spotkaniu zanotowali: Mateusz Cięciwa, Wiktor Włodek oraz Marcin Furmański, który zdobył bramkę samobójczą.

Informację o rywalu:
Miejsce w tabeli: 11
Ilość punktów: 18 pkt
Najlepszy strzelec: Artur Hebda (6)
Najwięcej żółtych kartek: Artur Hebda (8)
Najwyższa wygrana: Tarnovia Tarnów (5:3)
Najwyższa przegrana: Dunajec Zakliczyn (0:4)

Pierwszy zespół Okocimskiego w przerwie zimowej przeszedł małą metamorfozę. Z drużyną pożegnał się dotychczasowy szkoleniowiec Sebastian Sępek, a jego miejsce zajął trener Sebastian Klimczyk. Ponadto zmiany zaszły również kadrze zespołu, którego opuścił m.in. Chawkat Zakareya (Termalica Bruk-Bet II Nieciecza), Piotr Czerwiński oraz Damian Boroń (wzmocnili drużynę rezerw). „Nowymi” postaciami w pierwszym zespole są zawodnicy, którzy w poprzedniej rundzie grali w drugiej drużynie, a są to: Michał Zydroń, Piotr Broszkiewicz, Arkadiusz Zuzia, Brunon Turlej oraz Igor Martyna. Warto również dodać, że zespołu wrócił po kontuzji kolana Bartłomiej Mochel. Nowym zawodnikiem jest z kolei Karol Dzień, który został wypożyczony z Wieczystej Kraków.

Zawodnicy trenera Sebastiana Klimczyk w ostatnim tygodniu skupili się już tylko na przygotowaniach do niedzielnego spotkania.  Dopracowywali oni rozwiązania za równo w ofensywie jak i grze obronnej. -„Ostatni mikrocykl był planowany stricte pod naszego najbliższego przeciwnika. Za równo na treningu poniedziałkowym jak i środowym pracowaliśmy nad odpowiednimi zrachowaniami w ataku jak i w obronie, z kolei na dzisiejszym rozruchu zwróciliśmy uwagę na stałe fragmenty gry. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że na mecz z Orłem Dębno jesteśmy w pełni przygotowani.” – mówi szkoleniowiec.

Niedzielna potyczka będzie trzecim meczem obu zespołów w ostatnim czasie.  Pierwsza dwa zakończyły się pewnymi zwycięstwami „Piwoszy”, jednak obecny szkoleniowiec ostrożnie podchodzi do tego meczu. -„Na pewno z naszej strony możemy zapewnić wysoką intensywność, zaangażowanie oraz grę w piłkę. Jestem przekonany, że damy z siebie wszystko i zrobimy co w naszej mocy aby sięgnąć po 3 punkty i pokazać piłkę przyjemną dla oka.” – kontynuuje trener.

Niedzielne spotkanie będzie z pewnością wyjątkowe dla trenera Sebastiana Klimczyka, który po raz pierwszy poprowadzi zespół seniorów w oficjalnym meczu. -” Jest to pozytywne przeżycie dla mnie i nie ukrywam, ze już się nie mogę tego spotkania doczekać. Natomiast to nie ma żadnego znaczenia, w tym wszystkim liczą się zawodnicy, liczy się drużyna i finalnie zdobyte trzy punkty.” – podsumowuje szkoleniowiec.

Komentarze