3 lutego 2024

Okocimski remisuje z Limanovią Limanowa

W swoim trzecim meczu sparingowym zespół Okocimskiego Brzesko mierzył się z czwartoligową Limanovią Limanowa. Spotkanie po regulaminowym czasie gry zakończyło się rezultatem remisowym, a dokładnie wynikiem 2:2. Autorami bramek w tym meczu zostali: Jakub Hebda oraz Brunon Turlej. Z kolei strzelcami goli dla gospodarzy został Tymoteusz Bojanowski oraz Patryk Jawień, który niefortunnie skierował futbolówkę do własnej siatki.

W pierwszej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Paweł Kulig, którego intencje strzeleckie wyczuł dobrze spisujący się tego dnia Karol Dzień. Warto również dodać, że w sobotnim spotkaniu szkoleniowiec „Piwoszy” Sebastian Klimczyk postawił na kolejnych wychowanków naszej Akademii Piłkarskiej, na boisku pojawił się m.in Igor Martyna oraz Piotr Broszkiewicz, którzy zanotowali pierwsze występy w drużynie seniorskiej. Ponadto w meczu wystąpił Arkadiusz Zuzia oraz Brunon Turlej. W przeciągu całego spotkania w szeregach Okocimskiego pojawiło się sześciu juniorów.

W pierwszej połowie zawodnicy w pełni realizowali założenia taktyczne, które zostały nakreślone przez trenera Sebastiana Klimczyka. Trenowane schematy przełożone zostały na cykl meczowy, czego efektem była bardzo dobra gra w środkowym sektorze boiska, gdzie Okocimski raz po raz wychodził krótkimi podaniami z pod pressingu przeciwnika.

W drugiej połowie spotkanie się bardzie ożywiło, czego efektem były cztery bramki. W tej części spotkania „biało-zieloni” stworzyli sobie kilka klarownych sytuacji do strzelenia goli. Swoje sytuację miał m. in. Jakub Hebda, Brunon Turlej oraz Konrad Kuliszewski.

Sparing #3
Limanovia Limanowa – Okocimski Brzesko 2:2
Bramki: Tymoteusz Bojanowski – Jakub Hebda, Brunon Turlej, Patryk Jawień (samo.)

Limanovia: Pietrzak (46 Leśniak) – Czachura (46 Trojan), Bruliński (60 B. Nowak), K. Mus (46 zawodnik testowany 3), Kaleta (46 G. Mus) – Kurek (46 Krzyżak), Hobot (65 Kurek), Ciesielski (65 Kaleta), F. Nowak (46 Pławecki) – Kulig (46 Bojanowski), O. Mrozek (46 Zelek).

Okocimski KS (I połowa): Karol Dzień – Jakub Mendel, Patryk Jawień, Daniel Kaciczak – Michał Zydroń, Jakub Hebda, Oliwier Okas, Igor Martyna – Konrad Kuliszewski, Arkadiusz Zuzia, Dominik Grochot.

Okocimski KS (II połowa): Tomasz Jagiełka: Piotr Broszkiewicz, Patryk Jawień, Hubert Smulski – Michał Zydroń (67′ Dominik Grochot), Jakub Hebda (67′ Oliwier Okas), Kacper Sowa, Konrad Kuliszewski (67′ Daniel Kaciczak) – Brunon Turlej, Jakub Ogar, Damian Boroń.