29 stycznia 2024

Rezerwy: Zwycięski pierwszy sparing

W niedzielny wieczór drugi zespół Okocimski rozegrał swój pierwszy mecz kontrolny w obecnym okresie przygotowawczym. Podopieczni trenera Mateusza Krokosza na sztucznym boisku w Lisiej Górze mierzyli się z przedstawicielem ligi okręgowej gr. tarnowskiej LKS Rzuchowa. Spotkanie to zakończyło się wygraną Okocimskiego, który pokonał rywali wynikiem 2:1.

Pierwsza bramka w meczu była autorstwem Kamila Kocika, który niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki. Następnie wynik spotkania podwyższył najskuteczniejszy strzelec Okocimskiego Arkadiusz Zuzia. Wynik spotkania ustalił w drugiej połowie Andrzej Krakowski, notując tym samym jedynego gola dla swojej drużyny.

W przeciągu całego spotkania Okocimski jak i KS Rzuchowa wypracowali sobie po kilka klarownych sytuacji do strzelenia bramek. Oba zespołu obijały za równo słupek jak i poprzeczkę bramki. Ponadto swojej bardzo dobrej sytuacji nie wykorzystał m. in. Brunon Turlej oraz Kacper Szpila. Zawodnicy z Brzeska stworzyli również kilka okazji podbramkowych po bardzo ładnych akcjach, jednak w ostatecznych fazach nie potrafili zamienić umieścić piłki w siatce.

Niedzielne spotkanie było również wyjątkowe dla samego szkoleniowca „biało-zielonych” Mateusza Krokosza, który w przerwie zimowej objął zespół po trenerze Sebastianie Klimczyku. Rozegrany sparing był dla niego pierwszą okazją do obejrzenia zespołu w cyklu meczowym. W następnym test-meczu rezerwy Okocimskiego zmierzą się z zespołem Zryw Szarów.

Sparing #1
LKS Rzuchowa – Okocimski II Brzesko 2:1
Bramki: Kamil Kocik  (samo.), Andrzej Krakowski – Arkadiusz Zuzia.

Okocimski KS: Zawodnik testowany – Hubert Wągroda,  Natan Toroń, Piotr Broszkiewicz – Sebastian Pasek, Karol Cieśla, Brunon Turlej, Kacper Szpila – Patryk Zaleśny, Nikodem Mgłosiek, Arkadiusz Zuzia oraz Bartłomiej Martyka, Mateusz Dziadowiec, Kamil Maciejasz, Kamil Marecik, Nikodem Maciejasz,  Adrian Piekarz