26 maja 2023

Zapowiedź: Okocimski vs Poprad

W najbliższą sobotę 27 maja Okocimski Brzesko podejmie na własnym obiekcie zespół Popradu Muszyna. Spotkanie w ramach 29. kolejki Małopolskiej IV ligi rozegrane zostanie o godzinie 11:00, na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku. Sobotnie spotkanie poprowadzi trójka sędziowska z KS Kraków, a dokładnie Maciej Górski oraz asystenci Rafał Pąchalski oraz Jakub Stelmach.

Zespół z Muszyny obecnie plasuje się na ósmym miejscu w ligowej tabeli mając na swoim koncie 41 punktów. Dotychczas podopieczni trenera Roberta Kubiela zanotowali 11 zwycięstw, 8 remisów oraz 9 porażek. Bilans bramkowy zespołu zatrzymał się obecnie na wyniku 44:40. W ostatniej kolejce Poprad podzielił się punktami z Limanovią Limanowa, kończąc spotkanie wynikiem 2:2. Bramki dla ekipy z Muszyny zdobyli wówczas Dawid Dyląg oraz Damian Mrówka, z kolei autorami bramek dla Limanovii zanotowali:Kamil Kurczab oraz Paweł Pławecki.

Poprad jest zdecydowanie zespołem, który najlepiej czuje się na własnym boisku. W obecnych rozgrywkach zespół rozegrał przed własną publicznością 14 spotkań, z których 7-krotnie schodził z trzema punktami na koncie. Ponadto pięć razy dzielił się punktami i zaledwie dwukrotnie musiał uznać wyższość rywali. Zdecydowanie gorzej wiedzie się zespołowi w spotkaniach wyjazdowych, w których zanotowali cztery zwycięstwa, trzy remisy oraz siedem porażek.

W rundzie wiosennej zespół zdecydowanie stracił na wartości notując w jedenastu meczach zaledwie 10 punktów. Jeszcze gorsze statystyki zespół notuje w meczach wyjazdowych odnosząc 1 zwycięstwo oraz 1 remis. Na swoim koncie drużyna ma również cztery porażki, a bilans bramkowy na boiskach rywala wynosi 6:12.

Jeśli chodzi o stracone bramki Poprad traci ich najwięcej w drugim oraz ostatnim kwadransie meczu. Wówczas rywale dziewięciokrotnie pokonywali bramkarza z Muszyny. Najwięcej bramek zawodnicy zdobywając w ostatnich piętnastu minutach pierwszej jak i drugiej połowie, notując po osiem goli.

Zawodnikiem, który odpowiedzialny jest za zdobywanie bramek w drużynie to z pewnością wspomniany wyżej Damian Mrówka, która dotychczas zanotował osiem bramek.W sobotnim meczu z powodu nadmiaru żółtych kartek na boisko nie wybiegnie Dawid Dyląg oraz Sebastian Szczepański. Pierwszy z nich w ostatnim meczu ujrzał swoją 12 żółtą kartkę, z kolei jego kolega na w swoim dorobku osiem upomnień.

W rundzie jesiennej w meczu obu zespołów, wygrali gospodarze, którzy pokonali „Piwoszy” wynikiem 2:1. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli Eryk Szkred oraz Damian Mrówka. Honorowe trafienie dla Okocimskiego zanotował w 21 minucie meczu Chawkat Zakareya.

Informacje w skrócie:
Miejsce w tabeli: 8
Ilość punktów: 41
Najlepszy strzelec: Damian Mrówka (8)
Najwięcej żółtych kartek: Dawid Dyląg (12)
Najwyższa wygrana: 4:21 (Beskid Andrychów)
Najwyższa porażka: 3:5 (LKS Jawiszowice)

Okocimski Brzesko do sobotniego meczu przystąpi po remisie jaki zanotowali w Woli Rzędzisnkiej, gdzie zanotował wynik 1:1. Bramkę dla podopiecznych trenera Sebastiana Sępka zdobył Mateusz Cięciwa, który obecnie ma na swoim koncie 14 bramek i jest najskuteczniejszym strzelcem zespołu. W sobotnim meczu na swoją grę muszą uważać Dominik Grochot, Patryk Jawień oraz wspomniany Mateusz Cięciwa, którzy mają na swoim koncie po 3 żółte kartki. Ewentualne kolejne napomnienia przez sędziego wyeliminuje zawodnika w kolejnym spotkaniu.

Patrząc na statystyki oraz formę jaką prezentuje zespół Popradu Muszyna w meczach wyjazdowych, to z pewnością Okocimski nie stoi na straconej pozycji. Atut własnego boiska, determinacja i wola walki mogą okazać się kluczowe w odniesieniu kolejnego zwycięstwa. Mimo, że zespół nie ma już żadnych szans na utrzymanie się na szczeblu czwartoligowym to z pewnością będzie chciał zdobyć jak największą ilość punktów.

Komentarze