27 maja 2023

Okocimski uległ Popradowi Muszyna

W meczu 29. kolejki Małopolskiej IV ligi zespół trenera Sebastiana Sępka uległ na własnym stadionie Popradowi Muszyna wynikiem 1:3. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli Mateusz Orzechowski oraz dwukrotnie Daniel Noworolnik, z kolei jedynego gola dla Okocimskiego zanotował w 77 minucie Dominik Grochot. Warto dodać, że w doliczonym czasie gry rzut karny obronił Miłosz Żmudzki, który nie dał się pokonać Adamowi Tomasikowi.

Seniorzy (IV liga Małopolska)
Okocimski Brzesko – Poprad Muszyna 1:3
Bramki: Dominik Grochot 77 – Daniel Noworolnik 3, 20, Mateusz Orzechowski 78.
Żółte kartki: Piotr Czerwiński, Igor Uryga, Miłosz Żmudzki – Daniel Noworolnik, Robert Kubiela (trener), Mateusz Orzechowski, Hubert Przybycień
Sędzia: Maciej Górski (KS Kraków)
Widzów: 50.

Okocimski KS: Miłosz Żmudzki – Piotr Pitaś (46′ Maciej Węgrzyn), Daniel Kaciczak (80′ Igor Uryga), Mateusz Cięciwa (65′ Marcel Kubala), Patryk Jawień, Chawkat Zakareya, Dominik Grochot, Oliwier Okas, Piotr Czerwiński (46′ Hubert Smulski), Konrad Kuliszewski, Kacper Ciuruś (74′ Dawid Kurek).

Rezerwowi: Miłosz Tysiak, Hubert Smulski, Dawid Kurek, Igor Uryga, Marcel Kubala, Maciej Węgrzyn, Damian Boroń.

Trener: Sebastian Sępek.
Kierownik drużyny: Jan Kargul.

Poprad: Kacper Zając – Dominik Kuc (60′ Jakub Tokarczyk), Paweł Szczepanik, Karol Matras (85′ Aleksander Hojniak), Hubert Przybycień (90+2′ Krystian Szymczyk), Daniel Noworolnik (85′ Adam Tomasik), Damian Mrówka, Mateusz Orzechowski, Bartosz Kurzeja (90+2′ Jakub Wątorek), Arkadiusz Zawiślan, Michał Szeliga.

Rezerwowi: Aleksander Hojniak, Jakub Tokarczyk, Krystian Szymczyk, Daniel Kubiela, Jakub Wątorek, Adam Tomasiak.

Trener: Robert Kubiela.
Kierownik drużyny: Szymon Myrlak.

Już w trzeciej minucie meczu zespół z Muszyny cieszył się z pierwszego gola w sobotnim spotkaniu. Jej autorem został Daniel Noworolnik, który wykorzystał podanie Damiana Mrówki i z bliskiej odległości posłał piłkę do siatki. Gospodarze zagrozili bramce Popradu dopiero w 13 minucie meczu, a dokładnie Mateusz Cięciwa, który otrzymał podanie od Dominika Grochota, jednak ze względu na podwojenie obrony „Mati” nie zdołał zaskoczyć golkipera, posyłając piłkę wprost w jego ręce. Dwie minuty później na strzał zdecydował się Piotr Pitaś, jednak i tym razem piłka przeleciała obok bramki.

W 17 minucie meczu  z końcowej linii dośrodkował Dominik Kuc, posyłając piłkę do Mateusza Orzechowskiego, który z jedenastego metra posłał piłkę nad poprzeczką. Chwile później na tablicy świetlnej widniał wynik 0:2, autorem drugiej bramki w meczu został ponownie Daniel Noworolnik, który tym razem wykorzystał podanie Mateusza Orzechowskiego i strzałem z głowy pokonał Miłosza Żmudzkiego.

W 23 minucie wynik spotkania powinien podwyższyć Bartosz Kurzeja, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Okocimskiego,jednak w tym pojedynku wyszedł on obronną ręką. W pierwszej połowie dogodną sytuację do strzelenia kontaktowej bramki miał Konrad Kuliszewski, niestety po podaniu futbolówki od Kacpra Ciurusia posłał ją nad poprzeczką.

W drugiej połowie na pierwszy strzał zdecydował się Hubert Przybycień, jednak tym razem piłka wylądowała wprost w rękawicach Żmudzkiego.W 54 minucie na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Daniel Kaciczak, jednak i on nie zdołał umieścić piłki w siatce posyłając ją nad bramką. Bardzo dobrą okazje miał z kolei Dominik Grochot, który zdołał minąć bramkarza, a futbolówka po jego uderzeniu przeleciał tuż obok słupka. Chwile później ten sam zawodnik ładnie uruchomił Kacpra Ciurusia, jednak pomocnik Okocimskiego nie zdołał sięgnąć piłki, która ostatecznie wyszła po za plac gry.

W 77 minucie nieliczni kibice zobaczyli pierwsze trafienie „Piwoszy”, jej autorem został Dominik Grochot, który otrzymał długie podanie i strzałem z lewej strony pola karnego pokonał Kacpra Zająca. Niestety minutę później Poprad doprowadził do dwubramkowej przewagi, a gola na 1:3 zanotował Mateusz Orzechowski.

W 86 minucie bardzo groźny i mocny strzał oddał Patryk Jawień, który z zza pola karnego zmusił bramkarza z Muszyny do wybicia piłki nad poprzeczkę. W 88 minucie meczu rzut wolny w okolicach pola karnego mieli „biało-zieloni”, stały fragment gry wykonał Dominik Grochot, który zdecydował się na bezpośrednie uderzenia. Piłkę zdołał wybronić bramkarz, jednak przy dobitce Konrada Kuliszewskiego piłka przeleciała nad poprzeczką.

W doliczonym czasie gry wprowadzony w drugiej połowie Igor Uryga nie przepisowo zatrzymał w polu karnym zawodnika z Muszyny, a sędzia bez wahania wskazał na „wapno”, pokazując jednocześnie żółtą kartkę dla obrońcy Okocimskiego. „Jedenastkę” wykonywał Adam Tomasik, który nie zdołał pokonać Miłosza Żmudzkiego, który wyczuł intencje strzelecką rywala wybiając piłkę na rzut rożny.