25 marca 2023

Zapowiedź: Wyjazd do Radziszowa

Przed zawodnikami Okocimskiego Brzesko pierwsze wyjazdowe spotkanie w obecnej rundzie IV ligi Małopolskiej. Tym razem rywalem „Piwoszy” będzie Radziszowianka Radziszów. Spotkanie zaplanowano na niedzielę 26 marca o godzinie 11:00 na stadionie przy ul. Skawińskiej 3 w Radziszowie. Głównym arbitrem niedzielnych zawodów będzie Arkadiusz Kmak wraz z Maciejem Kosterem oraz Łukaszem Szymczykiem z Kolegium Sędziów z Krakowa.

Ligowa sytuacja
Nasz najbliższy rywal obecnie plasuje się na 15 miejscu w tabeli mając w swoim dorobku 15 punktów. Na ten wynik złożyło się 4 zwycięstwa oraz 3 remisy. Na swoim koncie zespół ma również 11 porażek, w tym pięć na własnym stadionie. Jeśli chodzi o bilans bramkowy to wynosi on 18:43. Najwięcej strzelonych bramek zespół zanotował na własnym obiekcie strzelając rywalom 12 bramek, tracąc przy tym 18 goli. Największą bolączkę zespołu z Radziszowa jest drugi kwadrans pierwszej połowy, właśnie wtedy drużyna traci najwięcej bramek, a dokładnie 11. Najlepiej zawodnicy radzą sobie w ostatnich 15 minutach meczu strzelając do tej pory 4 gole.

Nieudana inauguracja
Podobnie jak Okocimski Brzesko tak i zespół Radziszowianki nie może uznać inauguracji rundy wiosennej za udaną. Podopieczni trenera Marcina Gędłęki ulegli w meczu wyjazdowym Limanovii Limanowa wynikiem 0:1. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył w 56 minucie Jakub Belski.

Sytuacja kadrowa
Jeśli chodzi o kadrę Radziszowianki to doszło w niej do sporych zmian. Z klubem pożegnali się m.in: Sebastian Kowalczyk, Grzegorz Kowalówka, Karol Pietrzyk, Bartłomiej Grabowski oraz Sebastian Otfinowsk. W ich miejsce Zarząd Klubu pozyskał: Michała Czabanowskiego (KS Polonia Nysa), Filipa Maceka (SMS Kraków), Bartosza Święteka (SMS Kraków), Filipa Kosakowskiego (Hutnik Kraków), Krzysztofa Bocieka (MKS Cracovia) oraz Jana Larysz i Dariusza Sosnowskiego, którzy w rundzie jesiennej reprezentowali barwy Okocimskiego Brzesko. Warto wspomnieć, że w sztabie szkoleniowym Radziszowianki znajduje się również były zawodnik oraz trener bramkarzy Aleksander Kozioł.

W meczu z Limanovią swój debiut w barwach nowej drużyny zanotował Dariusz Sosnowski, który pojawił się na murawie w 70 minucie meczu zmieniając Michała Ślaskiego, który jednocześnie jest najlepszym strzelcem zespołu mając na swoim koncie 5 bramek. Zawodnik ten niestety nie będzie mógł wystąpić w niedzielnej potyczce ze względu na czwartą żółtą kartkę jaką ujrzał w ostatnim meczu.

W rundzie jesiennej w meczu obu zespołów zanotowano wynik remisowy, a dokładnie 3:3. Samo spotkanie idealnie ułożyło się dla „Piwoszy”, którzy po dwóch bramkach Mateusza Cięciwy prowadzili 2:0. Goście mimo niekorzystnego wyniku zdołali odwrócić losy spotkania na tyle, że do 96 minuty meczu za sprawą Pawła Sosina, Macieja Wcisło oraz Karola Pietrzyka prowadzili wynikiem 3:2. Gola na wagę remisu zdobył w doliczonym czasie gry Dominik Grochot.

Informacje w skrócie:
Miejsce w tabeli: 15
Ilość punktów: 15
Najlepszy strzelec: Michał Ślaski (5)
Najwięcej żółtych kartek: Damian Matyja (5)
Najwyższa wygrana: 4:3 (Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska)
Najwyższa porażka: 0:5 (Wislanie Jaskowice, Bruk-Bet Termalica II Nieciecza, Unia Oświęcim)

Podopieczni trenera Sebastiana Sępka z pewnością będą chcieli zapunktować w niedzielnym spotkaniu. W ostatnim meczu mimo porażki pokazali, że stać ich na równorzędną walkę z każdym przeciwnikiem.

Podczas niedzielnego meczu na swoim boiskowe poczynania będzie musiał uważać Mateusz Cięciwa oraz Dominik Grochot, gdyż obaj zawodnicy mają na swoim koncie po trzy żółte kartki.

Komentarze