13 listopada 2022

Wiślanie Jaśkowice Mistrzem rundy jesiennej

W kończącym się weekendzie rozegrano ostatnią kolejkę rundy jesiennej Małopolskiej IV ligi. Mistrza jesieni zapewnili sobie zawodnicy Wiślan Jaśkowice, którzy z przewagą 9 punktów plasują się na pierwszym miejscu. Wiceliderem zostały z kolei rezerwy Bruk-Bet Termalica Nieciecza mając na sowim koncie 37 punktów. Ostatnie miejsce na podium przypadło zespołowi z Muszyny, który uzbierał przez całą rundę 31 „oczek”.

Wiślanie Jaśkowice już od samego startu sezonu pokazali, że będą walczyć o najwyższe cele jakim bez wątpienia jest awans do III ligi. Systematyczne zdobywanie punktów i odnoszenie zwycięstw dało zespołowi miejsce w samej czołówce, w której mocno o pozycję lidera walczyli z drugą drużyną z Niecieczy. Konsekwencja oraz mocna i szeroka kadra sprawiły, że to zespół z Jaśkowic spędzi okres zimowy na pierwszym miejscu. Przez całą rundę Wiślanie zanotowali 15 zwycięstw oraz jeden remis notując przy tym zaledwie jedną porażkę. Bardzo dobrze wygląda również bilans bramkowy, który wynosi 50:12 i choć nie jest najlepszym wynikiem pod względem strzelonych bramek to z pewnością jest na pierwszym miejscu pod względem straconych bramek, których Wiślanie mają najmniej w całej lidze.

Okocimski Brzesko zakończonej rundy nie może zaliczyć do zbytnio udanych. Obecna pozycja zespołu to zaledwie przedostatnie miejsce w tabeli. W rozegranych 17 spotkaniach „Piwosze” zdołali zanotować raptem 7 punktów, notując 2 zwycięstwa oraz jeden remis. Niechlubnie wygląda również bilans bramkowy, który wynosi 18:51 i jest najgorszym rezultatem w lidze. Ponadto Okocimski jako jedyny zespół w lidze nie zanotował zwycięstwa przed własną publicznością zdobywając u siebie tylko jeden punkt.

Przed „Piwoszami” długi i ciężki okres zimowy. Zawodnicy, sztab szkoleniowy oraz Zarząd muszą dać z siebie maksimum by móc myśleć o utrzymaniu się na tym poziomie rozgrywkowym.

Mamy jednak nadzieję, że po kolejnych rozegranych 17 kolejkach zespół będzie znajdował się w bezpiecznej strefie, a zdobywane punkty nie będą rzadkością tylko regularnością dającą zespołowi komfortowe miejsce na koniec sezonu.

19. kolejka

Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 2-1 Glinik Gorlice 12 listopada, 11:00
Wiślanie Jaśkowice 5-0 Radziszowianka Radziszów 11 listopada, 13:00
Limanovia Limanowa 4-2 Orzeł Ryczów 12 listopada, 14:00
Okocimski KS Brzesko 2-5 Barciczanka Barcice 11 listopada, 13:00
LKS Jawiszowice 0-0 Słomniczanka Słomniki 12 listopada, 13:00
Unia Oświęcim 0-0 Wierchy Rabka Zdrój 12 listopada, 11:00
Dalin Myślenice 3-2 Beskid Andrychów 11 listopada, 14:00
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 3-0 Lubań Maniowy 12 listopada, 11:00
Wolania Wola Rzędzińska 1-1 Poprad Muszyna 11 listopada, 14:00
Komentarze