14 listopada 2022

Akademia: Młodziki 2011 na turnieju Podhale CUP 2022

W piątek 11 listopada w godzinach popołudniowych drużyna Młodzików 2011 udała się do Nowego Targu na dwudniowy turniej Podhale CUP 2022. W rozgrywkach rywalizowało 18 zespołów z całej Polski. Drużyny zostały podzielone na trzy grupy eliminacyjne A, B oraz C. Podopieczni trenera Arkadiusza Śliwy zakwaterowani zostali w Hotelu Ibis.

Po grach eliminacyjnych zespoły zostały podzielone na trzy grupy Złotą (1 i 2 miejsce z eliminacji) Srebrną (miejsca 3 i 4) i Brązową (miejsca 5 i 6). Nasi zawodnicy rywalizowali w grupie A, w której zajęli 4 miejsce.

Wyniki:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Podhale Nowy Targ 0:3
AP CANPACK Okocimski Brzesko – PTC Pabianice 2:0 (Arkadiusz Latocha, Bartłomiej Pabian)
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Orzeł Sidzina Kraków 0:2
AP CANPACK Okocimski Brzesko – RAP Radomsko 1:3 (Aleksander  Rogóż)
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Ziomki II Rzeszów 1:0 (Karol Polek)

Po sobotnich zmaganiach adepci AP CANPACK Okocimski Brzesko w niedzielę rozpoczęli gry w grupie Srebrnej, w której rywalizowali z takimi zespołami jak: Białe Orły Warszawa, Młoda Orawa, APN Sportowiec Modlniczka oraz KS Zakopane.

Wyniki:
AP CANPACK Okocimski Brzesko- Białe Orły Warszawa 0:1
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Młoda Orawa 3:2 (Seweryn Sowa, Jakub Pacura, Hubert Śliwa)
AP CANPACK Okocimski Brzesko – APN Sportowiec II Modlniczka 1:1(Aleksander Rogóż)
AP CANPACK Okocimski Brzesko – KS Zakopane 1:1 (Seweryn Sowa)

Kadra zespołu: Kacper Guzik, Arkadiusz Wąs, Alex Szarliński, Hubert Górka, Jakub Pacura, Karol Polek, Aleksander Rogóż, Dawid Jurkiewicz, Krzysztof Drużkowski, Mikołaj Klecki, Bartłomiej Pabian, Seweryn Sowa, Arkadiusz Latocha, Hubert Śliwa.

Arkadiusz Śliwa (trener AP CANPACK Okocimski Brzesko): -„Bardzo się cieszę, że mogliśmy pojechać na ten turniej. Mogliśmy się sprawdzić z drużynami z różnych regionów Polski. Moi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, jednak w niektórych momentach brakło nam szczęścia. W grupie eliminacyjnej poza pierwszym meczem z Podhalem, w którym rywal był od nas lepszy mogliśmy się pokusić  lepsze wyniki, jednak błędy indywidualne oraz brak skuteczność sprawiły, że przegraliśmy spotkania z RAP Radomsko oraz Orzeł Sidzina Kraków.

W niedzielę graliśmy w grupie srebrnej, w której mecze były wyrównane przez co nie brakowało emocji. Jestem bardzo dumny z chłopaków bo godnie reprezentowali nasz Klub nie tylko na boisku ale również poza nim.

Organizacja turnieju była na najwyższym poziomie. Warunki do gry i hotelowe były znakomite. Poza tym, że było dużo gry to mieliśmy w hotelu basen, z którego mogliśmy w każdej chwili korzystać. Zaplanowany był również wyjazd na Termy Szaflary gdzie chłopcy trochę się mogli zregenerować. Najważniejsze dla mnie było to, że chłopcy wracali smutni że muszą już wracać domu bo to znaczy że wyjazd był bardzo udany.”

Komentarze