9 sierpnia 2022

Inauguracja przed własną publicznością

Dopiero co w miniony weekend rozpoczął się sezon czwartoligowy, a już w środę 10 sierpnia rozegrana zostanie druga kolejka IV ligi Małopolskiej. Po wyjazdowym spotkaniu z Orłem Ryczów „Piwosze” zaprezentują się po raz pierwszy własnej publiczności mierząc się z beniaminkiem rozgrywek Radziszowianką Radziszów. Spotkanie to rozegrane zostanie o godzinie 18:00 na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku.

Zespół z Radziszowa to beniaminek tegorocznych rozgrywek czwartoligowych. W poprzednim sezonie zespół trenera Romana Skowronka pewnie zwyciężył ligę okręgową zdobywając w niej aż 72 punkty (24 zwycięstwa, 0 remisów, 2 porażki). Imponująco wyglądał również bilans bramkowy, który wynosił 86:22, co również było najlepszym wynikiem w lidze.

Pierwsze miejsce w lidze dało Radziszowiance możliwość udziału w spotkaniach barażowych o IV ligę, w których mierzyli się z Zjednoczeni Branice. Pierwsze spotkanie drużyna z Radziszowa pewnie pokonała rywali wygrywając w meczu wyjazdowym 3:0. Trzy dni później lepsi okazali się być zawodnicy z Branic wygrywając 1:0. Mimo porażki w drugim spotkaniu historyczny awans zapewnili sobie zawodnicy z Radziszowa.

Obecny sezon beniaminek rozpoczął idealnie wygrywając w meczu inauguracyjnym z Limanovią Limanowa 1:0. Jedynego gola w spotkaniu zdobył w 30 minucie Sebastian Kowalczyk. Dzięki zwycięstwu zespół plasuje sie obecnie na 8 miejscu w ligowej tabeli.

Informacje w skrócie:
Miejsce w tabeli: 8
Najlepszy strzelec: Sebastian Kowalczyk (1)
Najwięcej żółtych kartek: Grzegorz Kowalówka (1)
Najwyższe zwycięstwo w lidze: Limanovia Limanowa (1:0)


Przed zespołem trenera Jarosława Ulasa szansa na zdobycie pierwszych punktów w nowym sezonie. Z pewnością atutem środowego mecz będzie gra na własnym stadionie, na którym „Piwosze” czują się najlepiej. W poprzednim sezonie zespół zdobył u siebie 32 punkty przegrywając tylko trzy spotkania.

Mimo, porażki w pierwszym spotkaniu w zespole panuje dobra atmosfera. Za równo zawodnicy jak i trener chcą za wszelką cenę pokazać się swojej publiczności z jak najlepszej strony. Można więc spodziewać się ciekawego widowiska i walki o każdy centymetr boiska.

Niestety już na początku sezonu szkoleniowiec Jarosław Ulas musi sobie radzić z pierwszymi kontuzjami w zespole. W spotkaniu z Orłem Ryczów kontuzji mięśniowej nabawił się bramkarz Jan Larysz, którego w przerwie zastąpił Miłosz Żmudzki.

Zapraszamy wszystkich sympatyków Okocimskiego Brzesko na środowe spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 18:00.

Komentarze