9 sierpnia 2022

Kadra na rundę jesienną

Przedstawiamy kadrę pierwszego zespołu Okocimskiego Brzesko, którą będzie miał do dyspozycji trener Jarosław Ulas w nadchodzącej rundzie jesiennej sezonu 2022/2023.

W kadrze doszło do kilku zmian w porównaniu z ubiegłym sezonem. Z klubem pożegnało się pięciu zawodników wśród których znaleźli się: Piotr Zagórowski (Unia Tarnów), Nikodem Śnieg (wyjazd za granice), Jakub Baran (GKS Drwinia) oraz Dawid Lizak (zerwane więzadła). W obecnym sezonie w szeregach „biało-zielonych” nie zobaczymy również Sergiusza Kosteckiego, który ze względu na kontuzję postanowił zakończyć swoją piłkarską karierę.

Jeśli chodzi o nowych zawodników to do zespołu dołączyli Chawkat Zakareya, Maciej Smugacz, Karol Jurkiewicz oraz Miłosz Żmudzki. Ponadto do drużyny dołączyli wyróżniający się zawodnicy Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski Brzesko tacy jak: Piotr Pitaś, Marcel Kubala oraz Patryk Jawień.

Pierwszy z pozyskanych zawodników Chawkat Zakareya jest dobrze znany brzeskiej publiczności, gdyż w rundzie jesiennej sezonu 2021/2022  znajdował się w zespole Okocimskiego Brzesko. Wówczas rozegrał 16 spotkań, w których wystąpił łącznie 272 minuty, strzelając przy tym jedną bramkę. W obecnym sezonie został wypożyczony z Olimpii Bucze do końca roku 2022 z opcją przedłużenia. Zawodnik będzie występował z numer 16.

Maciej Smagacz na zasadzie wypożyczenia przechodzi do „Piwoszy” z Radłovii Radłów. Z Okocimskim związał się do końca sezonu 2022/2023. W drużynie będzie występował z numerem 19.

Miłosz Żmudzki to z kolei młody bramkarz, który został wypożyczony z Hutnika Kraków. Golkiper spędzi w Brzesku najbliższy sezon, a występował będzie w koszulce z numerem 1.

Ostatnim „nowym” zawodnikiem jest bramkarz Karol Jurkiewicz. Wychowanek Okocimskiego Brzesko wraca do zespołu trenera Jarosława Ulasa po wypożyczeniu do Jadowniczanki Jadowniki.

Pełna kadra znajduje się pod tym linkiem.

Komentarze