7 lutego 2022

Okocimski CUP: Tarnovia zwycięzcą turnieju rocznika 2011

W sobotę rozegrany został kolejny turniej V edycji CANPACK Okocimski CUP, w którym udział wzięli zawodnicy z rocznika 2011. Udział w sobotnich zmaganiach zadeklarowało 8 zespołów, a wśród nich znaleźli się MKS Tarnovia Tarnów, MOSiR Bochnia, dwie drużyny Raba Dobczyce, Michałowianka Michałowice, ABC Futbolu oraz dwie ekipy AP CANPACK Okocimski Brzesko. Zwycięzcą turnieju została drużyna Tarnovii Tarnów, która w meczu finałowym pokonała Michałowiankę wynikiem 2:1.

Tradycyjnie drużyny podzielone zostały na dwie grupy, a dwa najlepsze zespoły z każdej grupy uzyskały awans do tzw „Ligi Mistrzów”. Z kolei ekipy z miejsc 3 i 4 kontynuowały swoje rozgrywki  w „Lidze Europy”.

W grupie A znalazły się takie zespoły jak: MKS Tarnovia Tarnów, MOSiR Bochnia AP CANPACK Okocimski I oraz Raba II Dobczyce. Awans do „Ligi Mistrzów” zagwarantowała sobie Tarnovia, która zajęła pierwsze miejsce w grupie oraz MOSiR Bochnia.

Grupa A
1. Tarnovia 2-1-0 7 pkt. 5-1 w bramkach
2. MOSiR Bochnia 2-0-1 6 pkt. 3-2 w bramkach
3. Okocimski I 1-1-1 4 pkt. 2-1 w bramkach
4. Raba II 0-0-3 0 pkt. 0-6 w bramkach

O awans z grupy B walczyli: Michałowinka Michałowice, ABC Futbolu, Raba I Dobczyce oraz AP CANPACK Okocimski II Brzesko. Najlepszą drużyną okazał się być pierwszy zespół Raby Dobczyce, który z kompletem punktów zajął pierwsze miejsce. Na drugim miejscu znalazła się Michałowianka, która zdobyła 4 punkty.

Grupa B
1. Raba I 3-0-0 9 pkt. 6-1 w bramkach
2. Michałowianka 1-1-1 4 pkt. 4-3 w bramkach
3. ABC Futbolu 1-1-1 4 pkt. 3-3 w bramkach
4. Okocimski II 0-0-3 0 pkt. 0-6 w bramkach

Po rozstrzygnięciu spotkań w fazie grupowej przyszedł czas na walkę za równo w Lidze Mistrzów jak i w Lidze Europy. Najlepszą drużyną w LM okazał się być Tarnovia, która z kompletem zwycięstw zakończyła turniej na pierwszym miejscu, pokonując w meczu finałowym Michałowiankę 2:1.

Liga Mistrzów:
1. Tarnovia 3-0-0 9 pkt. 10-1 w bramkach
2. Michałowianka 2-0-1 6 pkt. 4-2 w bramkach
3. MOSiR Bochnia 1-0-2 3 pkt. 1-7 w bramkach
4. Raba I 0-0-3 0 pkt. 0-5 w bramkach

Pierwsze miejsce w LE zajęła ekipa ABC Futbolu, która nie dał najmniejszych szans swoim rywalom zdobywając komplet punktów. Na drugim miejscu uplasowała się Raba II Dobczyce, która zdobyła 6 pkt.

8. AP CANPACK Okocimski II

Po zakończeniu rozgrywek zostały rozdane dyplomy oraz medale dla wszystkich uczestników sobotniego turnieju. Dodatkowymi pucharami wyróżniono pierwsze trzy zespoły, które wręczyli przedstawiciele Klubu.

Nie mogło zabraknąć również nagród indywidualnych. Statuetkę dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Maciej Jaszczak (Tarnovia Tarnów). Najlepszym bramkarzem został wybrany Mikołaj Ruman (Raba I Dobczyc), a nagrodę dla najlepszego strzelca odebrał Maksymilian Okrzes (Michałowianka), który zdobył 7 bramek.