6 lutego 2022

Wspomnienia o Tadeuszu Wesołowskim

Kilka dni temu napłynęła do nas smutna wiadomość. 2 lutego w wieku 74 lat zmarł Tadeusz Wesołowski.

Był wieloletnim pracownikiem MPGK, byłego Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Brzesku (obecnie Brzeskie Zakłady Komunalne). Później przez lata prowadził prywatne przedsiębiorstwo budowlano-inżynieryjne.

Sport od zawsze był jego wielką pasją. Interesował się ruchem olimpijskim, brał udział w wielu konkursach wiedzy o igrzyskach, zdobywając przy tym nagrody. Jako kibic jeździł na mecze reprezentacji, polskich drużyn klubowych w pucharach czy mistrzostwa świata.

Z dyscyplin sportowych niezwykle umiłował sobie piłkę nożną, a z racji miejsca zamieszkania jego pasją stał się Okocimski Klub Sportowy. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat zasiadał w Zarządzie OKS, jako członek i sekretarz. Kilkukrotnie był również szefem oraz członkiem Komisji Rewizyjnej.

Jego pasją było prowadzenie statystyk klubowych oraz gromadzenie wszelkich materiałów dotyczących Okocimskiego Klubu Sportowego. Przez wiele lat, często własnym sumptem, kolportował przy okazji rozpoczęcia rozgrywek piłkarskich swoje zestawienia w formie programów meczowych. Niejednokrotnie wspierał również stronę internetową OKS oraz lokalne gazety jeśli chodzi o ciekawostki statystyczne. Śmiało można użyć stwierdzenia, że był chodzącą encyklopedią Okocimskiego.

Pan Tadeusz Wesołowski nigdy nie odwrócił się od swojego ukochanego klubu. Trwał przy nim na dobre i na złe. Zarówno w „tłustych” latach, gdy w Brzesku na co dzień grała I czy II liga, ale także gdy borykający się z kłopotami organizacyjnymi OKS musiał wycofać drużynę seniorów. Na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 miał swoje stałe miejsce na krytej trybunie, poniżej loży prasowej, gdzie co 2 tygodnie zasiadał wspólnie ze swoimi przyjaciółmi, aby razem kibicować piłkarzom. Często służył pomocą i własnym doświadczeniem. Żywo interesował się losami Okocimskiego. Do końca starał się jak najczęściej bywać na stadionie, a jeśli nie mógł (choćby ze względów zdrowotnych), to wpadał po prostu do klubu zapytać co słychać. Zawsze służył dobrym słowem.

W czerwcu ub. roku decyzją Zarządu został Honorowym Członkiem Okocimskiego Klubu Sportowego.

Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 7 lutego o godz. 14 w Kościele Parafialnym Miłosierdzia Bożego w Brzesku.

Cześć Jego Pamięci!

Autor: Maciej Pytka

Komentarze