20 listopada 2020

Ligowe ostatki

Czas na rozegranie ostatniej 16. kolejki IV ligi gr. wschodniej w obecnym roku. Rywalem „Piwoszy” będzie BKS Bochnia, a spotkanie rozegrane zostanie o godzinie 11:30 na stadionie przy ul. Okocimskiej 34. Tego samego dnia odbędą się pozostałe spotkania, które zakończą tegoroczne zmagania.

Obecna runda dla zawodników z „miasta soli” na pewno nie jest zbytnio udana. Szesnaste miejsce w tabeli i tylko 11 punktów na koncie to zdecydowani poniżej oczekiwań za równo dla zarządu jak i samych zawodników. Konsekwencją tak słabych wyników było zwolnienie z posady pierwszego trenera Janusza Piątka, który pożegnał się z klubem po ubiegłotygodniowej porażce z GKS Drwinią 1:3.

Sobotnie spotkanie będzie również szczególne dla obu zespołów. „Piwosze” będą chcieli zakończyć tegoroczne rozgrywki z pierwszą wygraną na własnym stadionie, natomiast ekipa z Bochni będzie chciała zanotować pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w obecnej rundzie. Szczególną uwagę naszych zawodników powinien skupić Aliba Antonio Lando, który jest najlepszym strzelcem zespołu mający 5 bramek na koncie.

Największą bolączką BKS’u jest gra w ostatnich 15 minutach meczu. Właśnie wtedy zespół tracił najwięcej bramek bo aż 11. Najlepiej grało im się natomiast w pierwszych 15 minutach drugiej połowy, kiedy to zawodnicy sześciokrotnie trafiali do siatki.

Po ubiegłotygodniowej wygranej zespół trenera Tomasza Rogóża będzie chciał iść za ciosem i zakończyć ostatni mecz zwycięstwem. Niestety podczas spotkania zabraknie Arkadiusza Goryczki, który musi pauzować, za nadmiar żółtych kartek. Przed spotkaniem ostrzega również szkoleniowiec CANPACK Okocimski Brzesko -„Spotkanie z BKS na pewno będzie bardzo ciężkie. Zawsze spotkania derbowe nie należą do najłatwiejszych, ale jest to ostatni mecz i zrobimy wszystko by zdobyć w nim komplet punktów.”

Miejmy nadzieję, że po końcowym gwizdku to zawodnicy z Brzeska będą mieli więcej powodów do zadowolenia. Jednak ze względu na pozycję obu zespołów można spodziewać się walki do ostatnich minut.

 

Komentarze