3 kwietnia 2020

Kartka z kalendarza: Nie wyciągnęli wniosków

Dziś przedstawiamy  relację z meczu II ligi, w której to CANPACK Okocimski Brzesko mirzeył się w meczu wyjazdowym z Siarką Tarnobrzeg. Spotkanie to zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem gospodarzy, a swój oficjalny debiut w seniorach zanotowała wówczas Jakub Baran.

Dariusz Siekliński wciąż szuka najlepszego ustawienia „Piwoszy”. Na mecz z Siarką dokonał aż czterech zmian w wyjściowym składzie. Niespodzinką był debiut wychowanka OKS-u Jakuba Barana, który do tej pory występował w V-ligowych rezerwach brzeszczan.

Okocimski w Tarnobrzegu zaprezentowł się z dobrej strony, ale już po raz któryś zawodników zawodziła skuteczność. Na domiar złego drużyna z Brzeska nie wyciągnęła wniosków z poprzednich spotkań i każdy stały fragment gospodarzy przyprawiał trenera Okocimskiego o palpitację serca.

Na pierwszą okazję bramkową kibice czekali do 27 minuty. Z najbliższej odległości fatlnie spudłował Tomasz Ciećko. Chwilę później Aleksandra Kozioła zatrudnił Dariusz Frankiewicz. Golikper przyjezdnych sparował piłkę na rzut rożny. Tuż przed przerwą oba zespoły zmarnowały po jednej dogodnej sytuacji. Najpier Ciećko z 5 metrów trafił w słupek, a Kamil Białkowski w boczną siatkę.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla Siarki. W 57 minucie z boiska „wyleciał” Marcin Stefanik. Gospodarze cofnęli się do defensywy. Inicjatywę przejęli „Piwosze”, ale nie przełożyło się to na końcowy rezultat. Bramkarza Siarki mimo ogromnych starań nie pokonali Wojciech Wojcieszyński i Wojciech Dziadzio. Gospodarze liczyli na kontry, po których, gdyby nie dobra postawa Kozioła, mogła paść bramka.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w doliczonym czasie gry padł gol kuriozum. Po raz kolejny ze stałego fragmentu gry. Piłkę dwukrotnie niepewnie wybijał Kozioł, a stojący na 5 metrze Radosław Jacek niefortunnie skierował ją do własnej siatki co bardzo zezłościło trenera „Piwoszy”.

Dariusz Siekielski (trener CANPACK Okocimski): -„Dawno nie byłem tak zły po spotkaniu. Po raz kolejny tracimy punkty przez fatalny błąd w defensywie. Uważam, że podobnie jak w kilku wcześniejszych spotkaniach byliśmy zespołem lepszym. Stwarzalismy sobie sytuację, ale zawodziła nas skuteczność. Nie pozwoliliśmy rywalowi na zbyt wiele. Zagralismy odważnie o  agresywnie, ale nie przełożyło się to na końcowy rezultat meczu. Za straconego gola mam pretensje nie do Jacka, ale do Kozioła, który w kilku sytuacjach zachował się naprawdę źle.”

II liga
Siarka Tarnobrzeg – CANPACK Okocimski Brzesko 1:0 (0:0)
Bramka: Radosław Jacek 90′ (samo.)

Siarka: Melon – Stępień, Stefanik, Nadolski, Bochenek – Cicman (79′ Koczon), Tunkiewicz (80′ Figiel), Frankiewicz, Więcek (86′ Paluch), Parobczyk – Ciećko (68′ Baran).

Okocimski KS: Kozioł – Wawryka, Baran, Jacek, Kasprzyk – Pyciak (79′ Bryła), Guja (83′ Abubakar), Ryś, Wojcieszyński, Białkowski (75′ Lewiński) – Dziadzio.

Sędziował: Marcin Bielawski (Katowice).
Żółte kartki: Parobczyk – Jacek.
Czerowna kartka: Stefanik.
Widzów: 500.

źródło: Gazeta Krakowska.

Komentarze