11 września 2019

PP: LKS Poręba Spytkowska w IV rundzie

Porażką zakończyło się spotkanie „Piwoszy”, którzy w ramach III rundy okręgowego Pucharu Polski ulegli „A”-klasowej LKS Poręba Spytkowska 1:3.  Autorami bramek w tym spotkaniu zostali: Łukasz Hajduga, Mateusz Bieniek oraz Paweł Borowiec. Honorowego gola dla CANPACK Okocimski Brzesko  strzelił Mateusz Cięciwa, dla którego było to pierwsze trafienie w drużynie seniorów. Ponadto spotkanie wcześniej zakończyli zawodnicy: Mateusz Bieniek oraz Dawid Lizak, którzy ujrzeli czerwone kartki.

Samo spotkanie nie najlepiej ułożyło się dla gości z Brzeska, którzy już w 2 minucie przegrywali 0:1. Autorem pierwszego gola został najskuteczniejszy strzelec zespołu Łukasz Hajduga. Mimo niekorzystnego wyniku „Piwosze” dążyli do bramki wyrównującej, jednak dobrze dysponowana linia obrony LKS Poręba uniemożliwiała strzelenia gola. „Biało-zieloni” praktycznie całe spotkanie dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej gościli pod polem karnym Tomasza Jagiełki, jednak nie przełożyło się to na odrobienie start z początku meczu.  Jeszcze w pierwszej połowie swoje dogodne sytuacje miał m.in Kacper Ciuruś czy choćby Dawid Lizak. Niestety w decydującym momencie gry zawodziła skuteczność.

W drugiej części gry ponownie więcej z gry mieli goście i po jednej z akcji oraz zamieszaniu pod bramką wynik powinien zmienić się na 1:1. Niestety szybkie wybicie piłka przez zawodników gospodarzy otworzyło drogę do kontrataku, który zakończył się faulem w polu karnym i podyktowanie rzutu karnego dla miejscowych.  Jedenastkę wykonał Mateusz Bieniak, a jego strzał zdołał obronić Karol Jurkiewicz. Niestety przy dobitce tego samego zawodnik bramkarz był już bezradny.

Trener Tomasz Rogóż widząc niekorzystny wynik wprowadził na boisko Przemysława Burego oraz Jakuba Baran. Pierwszy z nich mógł zdobyć bramkę wyrównującą jednak strzał zza pola karnego zatrzymał się na poprzeczce bramki Tomasza Jagiełki. „Piwosze” za wszelką cenę próbowali odwrócić losy spotkania, a nadzieję na pozytywny wynik dał Mateusz Cięciwa, który zdobył bramkę kontaktową. Na 5 minut przed końcem doszło do nie małego zamieszania w polu karnym, którego nie wykorzystali zawodnicy CANPACK Okocimski by doprowadzić do remisu. Skorzystali na tym za to zawodnicy z Poręby, którzy wyprowadzili szybki kontratak, który zakończył się zdobyciem bramki na 3:1.

Spotkanie zakończyło się niespodziewanie porażką CANPACK Okocimski Brzesko, który już w III rundzie kończy swoją przygodę w rozgrywkach Pucharu Polski.

Bramki
Łukasz Hajduga 2, Mateusz Bienie 60, Paweł Borowiec 85 - Mateusz Cięciwa 70.

Żóte kartki
Łukasz Zych, Łukasz Hajduga, Szymon Guzik - Mateusz Borowiec - Dawid Lizak (dwie), Przemysław Bury,

Czerwone kartki
Mateusz Bienie - Dawid Lizak.
Sędzia


Widzowie
120.


Okocimski KS:
Karol Jurkiewicz - Konrad Kołodziej (50' Jakub Baran), Łukasz Kulig, Sergiusz Kostecki, Arkadiusz Goryczka, Duda Jakub (61' Sebastian Greń), Michał Grzesicki, Mateusz Cięciwa, Kacper Ciuruś, Oskar Klimek (50' Przemysław Bury), Dawid Lizak.

Skład rywali:
Tomasz Jagiełka - Mateusz Borowiec, Bartłomiej Bodzioch, Łukasz Zych, Rafał Hebda (80' Tomasz Góra), Bartłomiej Wnęk, Łukasz Hajduga (85' Jakub Klimek), Tomasz Grzyb, Wojciech Rzenno (68' Paweł Borowiec), Mateusz Bieniek, Szymon Guzik.
Komentarze