10 września 2019

Czas na Puchar Polski

W środę 11 września czekają nas emocje w III rundzie okręgowego Pucharu Polski, w którym to CANPACK Okocimski Brzesko zmierzy się z LKS Poręba Spytkowska. Spotkanie to rozegrane zostanie o godzinie 17:00 na boisku w Porębie Spytkowskiej.

Zespół LKS Poręba Spytkowska to przedstawiciel brzeskiej „A” klasy, w której po 4. kolejkach zajmuje pierwsze miejsce z kompletem punktów na koncie (4 zwycięstwa, 0 remisów, 0 porażek). Drużyna jest również liderem pod względem strzelonych bramek, których ma na koncie 22 przy zaledwie dwóch straconych golach. W ostatniej kolejce podopieczni Szczepana Goryczko zwyciężyli w meczu wyjazdowym z Iva Iwkowa aż 6:0. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali: Tomasz Grzyb, Wojciech Rzenno oraz Łukasz Hajduga, który aż czterokrotnie wpisał się na listę strzelców. Zawodnicy

Środowe spotkanie z pewnością będzie wyjątkowe dla kilku zawodników grających obecnie w Porębie. Jednym z nich jest wspomniany wyżej Tomasz Grzyb, który jeszcze w poprzednim sezonie występował z „Piwoszami” na boiskach czwartoligowych. Kolejnym zawodnikiem jest Tomasz Jagiełka, który obecnie jest wypożyczony do klubu z Poręby. Swoją skuteczność strzelecką będzie chciał również udowodnić Łukasz Hajduga, który również reprezentował barwy „biało-zielone”. Popularny „Hajdi” jest najskuteczniejszym strzelcem zespołu, który w obecnych rozgrywkach strzelił już 11 bramek.

Ostatnie spotkania LKS Poręba Spytkowska:
Iva Iwkowa – LKS Poręba Spytkowska 0:6
LKS Poręba Spytkowska – Jadowniczanka II Jadowniki 11:1
Jedność Paleśnica LKS Poręba Spytkowska 1:3

Środowe spotkanie dla zawodników Tomasza Rogóża będzie z pewnością odskocznią od ligowej rzeczywistości. Do tej pory „Piwosze” rozegrali siedem spotkań, w których uzbierali 7 punktów. Mecz pucharowy będzie okazję do zrehabilitowania się za ostatnią porażkę z Orkanem Szczyrzyc i pokazania że zespół stać zdecydowanie na więcej. Nie wykluczone, że w spotkaniu swoją szansę dostaną zawodnicy, którzy mają rozegranych mniej minut.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski Brzesko:
CANPACK Okocimski Brzesko – Orkan Szczyrzyc 2:3
Sandecja II Nowy Sącz – CANPACK Okocimski Brzesko 8:0
CANPACK Okocimski Brzesko – BKS Bochnia 0:1

Komentarze