10 marca 2019

Wygrana w ostatnim sparingu

W sobotę 9 marca na sztucznym boisku przy ul. Szabowskiego 1 w Krakowie drużyna CANPACK Okocimski Brzesko rozegrała swój ostatni mecz kontrolny w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej. Rywalem „Piwoszy” był tym razem zespół Prądniczanki Karków, z którą zwyciężyli 3:0.

Pierwszą bramkę w meczu zdobył Arkadiusz Goryczka, który wykorzystał dośrodkowanie Przemysława Burego z rzutu rożnego i strzałem z główki zdobył pierwszego gola. Drugi gol padł po strzale Dawida Lizaka, który pojawił się na boisku w drugiej odsłonie meczu. Wynik spotkania ustalił natomiast Sergiusz Kostecki wykorzystując rzut karny podyktowany po faulu na Tomaszu Grzybie.

Ponadto „jedenastki” nie wykorzystał Mateusz Wawryka, którego strzał obronił bramkarz Prądniczanki. Mimo to nie brakowało sytuacji do zdobycia kolejnych goli, jednak w decydującej fazie akcji zabrakło wykończenia oraz decydującego podania.

Mecz z Prądniczanką Kraków był ostatnim akcentem okresu przygotowawczego do rundy rewanżowej. Teraz zawodnicy CANPACK Okocimski Brzesko skupią się na przygotowaniu do pierwszego meczu z Tarnovią Tarnów, który rozegrany zostanie 16 marca 2019. Zawodnicy jak i trener nie ukrywają, że będzie to idealna okazja do zrewanżowania się za ostatnią niezasłużona porażkę jako doznali w Tarnowie.

Prądniczanka Kraków – CANPACK Okocimski Brzesko 0:3
Bramki: Arkadiusz Goryczka, Dawid Lizak, Sergiusz Kostecki (k).

Okocimski KS: Nikodem Śnieg – Maciej Pawlik, Daniel Policht, Mateusz Wawryka, Jakub Baran – Tomasz Grzyb, Arkadiusz Goryczka, Sergiusz Kostecki, Przeysław Bury, Michał Waśko – Tomasz Gałka oraz Łukasz Kulig, Konrad Kołodziej, Dawid Lizak, Jakub Duda, Łukasz Kołodziej.

Komentarze