16 maja 2018

Zwycięstwo młodzików III

We wtorek swój ligowy mecz rozgrywała trzecia drużyna młodzików, która na własnym terenie podejmowała zespół Promienia Mikluszowice. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem podopiecznych trenera Rufina Wójtowicza, którzy pokonali gości z Milkuszowice 2:1. Bramki dla młodych „Piwoszy” zdobyli Jonasz Jakubas oraz Jakub Kuciel.

Młodziki (II liga okręgowa Brzesko-Bochnia)
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Promień Mikluszowice 2:1
Bramki: Jonasz Jakubas, Jakub Kuciel.

Okocimski: Radosław Szczygiełek – Oliwier Skórka, Jakub Szczeciński, Nikodem Łukasik, Patryk Lasota – Jakub Oleksy, Adrian Sroga, Kacper Zachara – Jakub Kuciel oraz Iwo Cichostępski, Jacek Zasadni, Sebastian Olchawa, Jonasz Jakubas, Michał Gurgul

Rufin Wójtowicz (trener AP CANPACK Okocimski): -”Wyrównany mecz, który wreszcie udało nam się rozstrzygnąć na naszą korzyść. W pierwszej połowie brakowało nam spokoju i chłodnej głowy, udało się stworzyć kilka sytuacji ale niestety szwankowała skuteczność. W drugiej połowie przeciwnik dużo ryzykował ale my niestety często podejmowaliśmy złe decyzje i nie udało na się tego w pełni wykorzystać, choć były do tego okazję.

Na pewno w grze widać poprawę, staramy się rozpoznawać problemy w grze i systematycznie je rozwiązywać. Cieszy to, że lepiej wykorzystywaliśmy wolną przestrzeń za plecami rywali poprzez prostopadłe piłki, które w praktyce przyniosły nam 2 gole. Na pewno jest to sygnał dla chłopaków, że to co robimy na treningach ma sens i przynosi rezultaty w meczu.

Gratulacje dla zespołu za pierwsze zwycięstwo w lidze na wiosnę, tym bardziej że podobnie jak na jesieni przyszło na nie trochę poczekać. Czekamy z optymizmem na kolejne mecze.”