18 maja 2018

W niedziele z Jadowniczanką

W ramach 22. kolejki ligi okręgowej zespół CANPACK Okocimski zmierzy się z zespołem Jadowniczanki Jadowniki. Spotkanie to rozegrane zostanie w najbliższą niedziele 20 maja o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku.

Jadowiczanka Jadowniki po ostatnim przegranym spotkaniu z Olimpią Bucze straciła miejsce w pierwszej trójce, tracąc tym samym do zespołu CANAPCK Okocimski aż 22 punkty. Obecnie podopieczni Bartłomieja Janeczka zajmują czwartą lokatę mając w swym dorobku 36 punktów (10 zwycięstw, 6 remisów oraz 4 porażki). 

Niedzielne spotkanie będzie idealną okazją do rehabilitacji za wysoką porażkę w rundzie finałowej Pucharu Polski, w których Jadowniczanka uległa CANPACK Okocimski 5:0. Pomóc w tym ma dwójak najlepszych strzelców zespołu: Tomasz Mól oraz Adrian Kopeć, którzy mają po 7 trafień na swoim koncie. Dobrze radzi sobie również Andrzej Stec, który ma o jedną bramkę mniej od wspominanej dwójki.

Ostatnie spotkania Jadowniczanki Jadowniki:
Olimpia Bucze – Jadowniczanka Jadowniki 3:1
Orzeł Dębno – Jadowniczanka Jadowniki 0:0
Olimpia Kąty – Jadowniczanka Jadowniki 1:3

Podopieczni trenera Rafała Polichta po ubiegłotygodniowej wygranej z Radłovią Radłów 3:1, w znaczący sposób przybliżyli się do awansu do IV ligi. Niestety w tym spotkaniu swoje czwarte żółte kartki obejrzeli Michał Kulig oraz Maciej Pawlik i występ w niedzielnych derbach jest całkowicie wykluczony. Dobrą wiadomością jest za to powórt najlepszego strzelca zespołu Tomasza Gałki, który po przymusowej pauzie za nadmiar żółtych kartek wraca do drużyny.

W poprzedniej rundzie w meczu obu zespołów zanotowano wynik 2:1 dla CANPACK Okocimski Brzesko. Do bramki trafił wówczas dwukrotnie Tomasz Gałka, natomiast gola dla zespołu z Jadownik zdobył Sławomir Rydz.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski Brzesko:
Radłovia Radłów – CANPACK Okocimski Brzesko 1:3
Naprzód Sobolów – CANPACK Okocimski Brzesko 1:4
CANPACK Okocimski Brzesko – Novi/Rzezwianka Rzezawa 6:0

22. kolejka:
19 maj godz. 17:30 Novi/Rzezawianka Rzezawa – Rylovia Rylowa
19 maj godz. 17:30 Sokół Borzęcin – Pagen Gnojnik
19 maj godz. 17:30 Strażak Mokrzyska – Orzeł Dębno
19 maj godz. 18:00 Tarnavia Tarnawa – Olimpia Bucze
19 maj godz. 17:00 Radłovia Radłów – Naprzód Sobolów

20 maj godz. 17:00 CANPACK Okocimski Brzesko – Jadowniczanka Jadowniki
20 maj godz. 17:00 Sokół Maszkieniece – Olimpia Kąty

Komentarze