12 października 2017

Z Tarnavią o kolejne punkty

Zespół Tarnavii będzie kolejnym rywalem, z którym będzie rywalizować CANPACK Okocimski KS Brzesko. Spotkanie zostanie rozegrane w najbliższą sobotę o godzinie 14:00 na boisku w Tarnawie.

oks-strazak1

Tarnavia Tarnawa to kolejny beniaminek tegorocznych rozgrywek ligi okręgowej, z którym przyjdzie się mierzyć naszemu zespołowi. W poprzednim sezonie podopieczni Adriana Mrózka zajęli drugie miejsce w bocheńskiej A-klasie, w której zdobyli 59 punktów (18 zwycięstw, 4 remisy oraz 4 porażki), tracąc tym samym zaledwie trzy oczka do lidera z Rzezawy. Niestety tak dobrze nie wiedzie się już drużynie w obecnym sezonie, która zajmuje 13 lokatę w tabeli, mając w swym dorobku zaledwie cztery punkty. W ostatniej kolejce zespół doznał dotkliwej porażki z Olimpią Bucze przegrywając aż 1:6.
Nie najlepiej wygląda również bilans straconych bramek, który wynosi aż 33 co jest drugim najgorszym wynikiem w lidze okręgowej. Mimo to zawodnicy potrafili 16-krotonie pokonać bramkarza rywali, a najskuteczniejszym strzelcem zespołu jest Sławomir Kącki, który w swoim dorobku ma siedem strzelonych bramek.

Oprócz rozgrywek ligi okręgowej zespół rywalizuje również w Pucharze Polski na szczeblu podokręgu bocheńskiego, gdzie po wyeliminowaniu w III rundzie Korony Brzeźnica 5:3 zmierzy się w półfinale z GKS Drwinia.

Ostatnie spotkania Tarnavii Tarnawa:
Olimpia Bucze – Tarnavia Tarnawa 6:1
Tarnavia Tarnawa – Orzeł Dębno 2:3
Olimpia Kąty – Tarnavia Tarnawa 4:2

Faworytem sobotniego spotkania jest bez wątpienia zespół Rafała Polichta, który wybiera się do Tarnawy po komplet punktów. CANPACK Okocimski Brzesko w ostatniej kolejce wygrał derbowe spotkanie z Jadowniczanką Jadowniki i nadal prowadzi w tabeli z 22 punktami. W sobotnim meczu na swoje boiskowe poczynania będzie musiał uważać Tomasz Gałka, który ma na swoim koncie trzy żółte kartoniki, a kolejny będzie oznaczał jeden mecz pauzy.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimskiego KS Brzesko:
Jadowniczanka Jadowniki – CANPACK Okocismki KS Brzesko 1:2
CANPACK Okocismki KS Brzesko – Radłovia Radłów 2:0
Novi/Rezawianka Rzezawa – CANPACK Okocismki KS Brzesko 0:7

10. kolejka:
14 października godz. 15:30 Jadowniczanka Jadowniki – Naprzód Sobolów
14 października godz. 14:00 Tarnavia Tarnawa – CANPACK Okocimski KS Brzesko
14 października godz. 15:30 Strażak Mokrzyska – Olimpia Bucze
14 października godz. 15:30 Sokół Borzęcin – Olimpia Kąty

15 października godz. 15:00 Novi/Rzezawianka Rzezawa – Radłovia Radłów
15 października godz. 14:00 Sokół Maszkienice – Orzeł Dębno
15 października godz. 15:00 Rylovia Rylowa – Pagen Gnojnik

Komentarze