17 września 2017

Akademia: Młodziki dzielą się punktami

W sobotę swoje ligowe spotkania rozgrywały dwa zespoły młodzików. Jako pierwsza rywalizowała drużyna występująca na co dzień w I lidze tarnowskiej, gdzie zmierzyła się z rówieśnikami z Woli Rzędzińskiej. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 2:2, a bramki dla „Piwoszy” zdobyli: Piotr Pitaś oraz Mikołaj Jędrzejczyk. Zespół młodzików ma na swoim koncie osiem punktów co pozwala im na zajęcie piątego miejsca w tabeli.

Podziałem punktów zakończyło się również spotkanie młodzików występujących w Małopolskiej Lidze Młodzików. Rywalem podopiecznych Marka Małysy była drużyna Progresu Kraków, z którym nasz zespół zremisował 1:1. Jedynego gola dla „biało-zielonych” zdobył w 10 minucie Michał Siudut. Obecnie młodziki mają na swoim koncie siedem punktów i zajmują dziewiąte miejsce w ligowej tabeli.

11

Młodziki (Małopolska Liga Młodzików)
AS Progres Kraków – AP CANPACK Okocimski KS Brzesko 1:1
Bramki: Łukasz Kurek 37 – Michał Siudut 10.

Okocimski KS: Konrad Augustyn – Jakub Ciuruś, Patryk Jawień, Marcel Kubala, Dawid Lis, Kacper Rojkowicz, Michał Siudut, Igor Uryga, Witkor Włodek oraz Dawid Barnaś, Jakub Lipka, Kacper Majda, Eryk Policht.

Młodziki (I Liga Tarnowska)
Wolania Wola Rzędzińska – AP CANPACK Okocimski KS Brzesko 2:2
Bramki: Krystian Szarkowicz 45, Dawid Mróz 52 – Piotr Pitaś 33, Mikołaj Jędrzejczyk 58.

Okocimski KS: Kacper Janusz – Kamil Płoński, Artur Borowiec, Mateusz Dziadowiec, Mikołaj Jędrzejczyk, Krystian Król, Kamil Marecik, Piotr Pitaś, Sebastian Wielgosz oraz Bartosz Babicz, Jakub Gicala, Szymon Kozieł, Mateusz Mendelowski, Kacper Szczygiełek, Brunon Turlej.

Marek Małysa: – Po sobotnich spotkaniach rozegranych przez drużyny młodzików AP CANPACK Okocimski KS Brzesko pozostał lekki niedosyt, gdyż w pierwszym meczu, gdzie druga drużyna zmierzyła się z Wolanią Wola Rzędzińska to my otworzyliśmy wynik spotkania i lepiej się prezentowaliśmy. Później niestety nastąpiły dwa błędy w ustawieniu w postaci nieporozumienia miedzy obrońcami, co doprowadziło do utraty bramki. Zmuszeni zostaliśmy do gonienia wyniku i to nam się udało. Mikołaj Jędrzejczyk wyprowadził lewą stroną piłkę gdzie oddał mocny strzał doprowadzając do wyrównania. Pozostał wielki niedosyt, gdyż to my mogliśmy strzelić zwycięską bramkę i zdobyć komplet punktów. Cieszymy się jednak ze zdobyczy punktowej na tak ciężkim terenie.

Jeśli chodzi o spotkanie zespołu w MLM to widać, że chłopaki przystosowują się do tej ligi walcząc jak równy z równym. To był bardzo dobry mecz w wykonaniu całej drużyny. Waleczność na boisku oraz zaangażowanie poszczególnych formacji. Niepotrzebny błąd w obronie i faul, który dał bramkę miejscowym. Stwarzaliśmy dużo sytuacji, lecz wszystko kończyło się w strefie obronnej. Końcówka spotkania mogła zakończyć się zwycięstwem gdzie przeprowadziliśmy kilka fajnych akcji. Szanujemy ten punkt i mamy nadzieję, że będziemy punktować w następnych meczach.

Galeria zdjęć z meczu z Progresem Karków znajduje się pod tym linkiem. Ich autorem jest Sylwester Siudut.

Komentarze