6 października 2016

W sobotę derby gminy Brzesko!

Po bezbramkowym remisie z Olimpią Wojnicz przed podopiecznymi Marcina Manelskiego ciężka przeprawa na własnym stadionie. Już w najbliższą sobotę „Piwosze” podejmą na własnym stadionie Strażaka Mokrzyska. Początek spotkania wyznaczono na godzinę 15:00. Będą to zarazem derby gminy Brzesko.

Ostatnie derby pomiędzy Okocimskim a Strażakiem Mokrzyska miały miejsce w sezonie 2005/06 / Fot. Piotr Kożuch
Ostatnie derby pomiędzy Okocimskim a Strażakiem Mokrzyska miały miejsce w sezonie 2005/06 / Fot. Piotr Kożuch

Strażak Mokrzyska za nim awansował do V ligi był bezapelacyjnym liderem w A klasowych rozgrywkach. W 26 rozegranych spotkaniach podopieczni Tomasza Rogóża nie ponieśli żadnej porażki. Odnieśli za to 20 zwycięstw, a sześciokrotnie dzieli się punktami z rywalami. Na boiskach V-ligowych beniaminek  z Mokrzysk radzi sobie całkiem nieźle. W rozegranych 8 spotkaniach zajmuję wysokie trzecie miejsce w tabeli tracąc do zespołu z Brzeska zaledwie jeden punkt. W ostatnie kolejce ekipa Strażaka wygrała derbowe spotkanie z Olimpią Bucze 2:1.

Bez wątpienia atutem naszego rywala jest własne boisko, na którym zdobył on komplet piętnastu punktów. Znacznie gorzej idzie im natomiast w meczach wyjazdowych, w których nie zdołali zdobyć jeszcze żadnego punktu. Głównym autorem tego wyniku jest Janusz Grochola, który ma na swoim koncie aż 9 bramek.

Zespół Tomasza Rogóża w dalszym ciągu uczestniczy w rozgrywkach Pucharu Polski, w którym w III rundzie zmierzy się z Olimpią Bucze. Wcześniej rozgromił on w meczu wyjazdowym Iskrę Łęki 7:1.

Ostatnie trzy spotkania Strażaka Mokrzyska:
Strażak Mokrzyska – Olimpia Bucze 2:1
Olimpia Kąty – Strażak Mokrzyska 1:0
Strażak Mokrzyska – Dunajec Zakliczyn 3:2

W szeregach Okocimskiego nikogo nie trzeba zbytnio mobilizować na derbowe spotkanie ze Strażakiem. Ostatni taki pojedynek odbył się w sezonie 2005/2006, w którym dwukrotnie górą byli „Piwosze” pokonując ekipę z Mokrzysk 4:1 oraz 7:1. Zarówno w ekipie z Brzeska jak i z Mokrzysk znajduje się wielu zawodników z przeszłością w obu klubach. Jeśli chodzi o graczy Okocimskiego, to sobotnie derby będą miały szczególne znaczenie dla Jarosława Święcha, który przed laty bronił barw Strażaka. Sobotnie spotkanie będzie również pojedynkiem najlepszych strzelców w lidze Tomasza Gałki oraz Janusza Grocholi, który ma o dwie bramki więcej niż napastnik Okocimskiego.

Ostatnie trzy spotkania Okocimskiego:
Olimpia Wojnicz – Okocimskie KS Brzesko 0:0
Okocimski KS Brzesko – Górnik Siedlec 3:0
Radłovia Radłów – Okocimski KS Brzesko 1:3

9. kolejka:

8 października godz. 15:30 Orzeł Dębno – Dunajec Mikołajowice
8 października godz. 10:30 Olimpia Bucze – Rylovia Rylowa
8 października godz. 15:00 Okocimski KS Brzesko – Strażak Mokrzyska
8 października godz. 15:30 Naprzód Sobolów – Olimpia Wojnicz

9 października godz. 15:00 Dunajec Zakliczyn – Pagen Gnojnik
9 października godz. 15:30 Olimpia Kąty – Polan Żabno
9 października godz. 15:00 Radłovia Radłów – Górnik Siedlec

Komentarze