8 października 2016

Pewne zwycięstwo nad Strażakiem

Pewne zwycięstwo odnieśli zawodnicy Okocimskiego Brzesko, którzy pokonali na własnym stadionie Strażaka Mokrzyska 3:0. Autorami bramek byli: Tomasz Gałka, Jarosław Święch oraz Tomasz Grzyb. Dzięki wygranej „Piwosze” umocnili się na drugim miejscu mając na koncie 19 punktów.

Tomasz Gałka otworzył wynik sobotniego meczu. Fot. Dawid Zachara

Okocimski KS Brzesko – Strażak Mokrzyska 3:0 (1:0)
Bramki: Tomasz Gałka 40, Jarosław Święch 73, Tomasz Grzyb 83.

Okocimski KS: Karol Jurkiewicz – Konrad Kołodziej (78′ Kamil Socha), Mateusz Stolarz, Tomasz Florek, Andrzej Ryglowski – Maciej Pawlik, Michał Zydroń, Arkadiusz Goryczka, Tomasz Grzyb (86′ Dawid Lizak), Jarosław Święch (89′ Łukasz Kołodziej) – Tomasz Gałka (81′ Grzegorz Baran).

Strażak: Łukasz Duch -Mateusz Broszkiewicz, Jakub Postawa, Wojciech Koczwara, Michał Gibała – Grzegorz Roczniak (67′ Łukasz Czwak), Łukasz Zachara, Rafał Moneta (81′ Dominik Minor), Piotr Żurek (61′ Konrad Wyczesany) – Marcin Woda (81′ Łukasz Dziedzic), Janusz Grochola.

Żółte kartki: Mateusz Stolarz, Jarosław Święch.
Sędzia: Andrzej Gnyla (Bochnia).
Widzów: 400.

Mocno skoncentrowani i zmotywowani wyszli na to spotkanie zawodnicy Okocimskiego, którzy narzucili swój styl gry od pierwszych minut meczu. Jako pierwsi zaatakowali również bramkę strzeżoną przez Łukasza Ducha. Najpierw na strzał zdecydował się Arkadiusz Goryczka a chwile później uderzał Tomasz Grzyb. W obu przypadkach futbolówkę na rzut rożny wybijali obrońcy Strażaka, którzy skutecznie bronili się przed atakami „Piwoszy”. Dopiero w 25 minucie groźnie zrobiło się pod bramką Karola Jurkiewicza. Z kontrą ruszył Janusz Grochola, któremu udało się dośrodkować do Marcina Wody, lecz w końcowej fazie akcji zawodnik mija się z piłką. Chwile późnej groźnie było po drugiej stronie boiska. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Maciej Pawlik, a do piłki najbliżej miał Tomasz Gałka, który mocnym strzałem próbował pokonać bramkarza gości. W 36 minucie dogodną sytuacje na zdobycie bramki miał również Mateusz Stolarz, lecz piłka uderzona przez obrońcę Okocimskiego przelatuje wysoko nad bramką. Zawodnicy Marcina Manelskiego dopięli swego dopiero w 40 minucie meczu. Kolejne dobre dośrodkowanie wykonuje Maciej Pawlik, a piłkę przyjmuję Tomasz Gałka, który z bliskiej odległości nie daje szans golkiperowi z Mokrzysk. W samej końcówce do remisu próbował doprowadzić Janusz Grochola, lecz jego strzał minimalnie minął bramkę gospodarzy.

W pierwszej połowie zespół Okocimskiego w pełni kontrolował to co działo się na boisku, stwarzał sobie sytuacje strzeleckie, lecz największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry. Właśnie po jednym z takich zagrań padła bramka numer dwa. Dośrodkowanie z rzutu rożnego ponownie wykonywał Maciej Pawlik, a piłkę do siatki głową skierował Jarosław Święch podwyższając wynik spotkania. Idealną okazję do podwyższenia wyniku miał Tomasz Gałka. Niestety w sytuacji sam na sam z bramkarzem z Mokrzysk nie zdołał umościć piłki w siatce. Wynik ustaliła dwójka zawodników Okocimskiego. Wprowadzony w drugiej części gry Kamil Socha dośrodkował w stronę Tomasza Grzyba, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki.
Goście mimo niekorzystnego wyniku próbowali strzelić bramkę honorową, lecz próby Łukasza Zachary i Dominika Minora kończyły się pewną interwencją naszego bramkarza.