22 września 2016

Radosław Jacek o pracy w roli trenera orlików

Od poniedziałku 19 września funkcję trenera orlików Okocimskiego Klubu Sportowego pełni Radosław Jacek. Z brzeskim klubem jest on związany od 2011 roku, kiedy to rozpoczął występy w Okocimskim jako zawodnik. W barwach OKS może się on poszczycić występami na poziomie I i II ligi. Orliki, których trenuje Radosław Jacek to chłopcy z rocznika 2006 i 2007.

jacek_orliki

– Przede wszystkim jako młody trener cieszę się, że mogę być i trenować w klubie któremu zawdzięczam fajny etap w swojej przygodzie piłkarskiej. Mam teraz możliwość tworzyć ciekawie zapowiadającą się grupę młodych początkujących zawodników, którzy po pierwszych treningach są pełni zapału do pracy. Wiadomo, że grupa orlików dopiero powstaje, dlatego poprzez ciekawy dobór treningów i sympatyczną atmosferę będę próbował zachęcić dzieci do uczestnictwa w treningach w klubie z tak długą historią – mówi Radosław Jacek.

Młody szkoleniowiec orlików jest pełen zapału do pracy, a podczas swoich zajęć stara się wprowadzać nowatorskie metody treningowe.

– Jeżeli chodzi o trening w głównej mierze chciałbym przygotować chłopców do dalszego etapu i piłkarskich karier. W tematyce treningów będzie kładziony nacisk na różnego rodzaju rywalizację, małe gry, technikę, tak żeby stworzyć jak najbardziej zbliżony obraz późniejszej rywalizacji ligowej i turniejowej – dodaje szkoleniowiec orlików.

Treningi orlików odbywają się dwa razy w tygodniu, w każdy poniedziałek i środę o godzinie 16 na Stadionie Miejskim przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku. Młodzi zawodnicy mają do dyspozycji znakomite boisko z nawierzchnią trawiastą, o którym niejedna szkółka piłkarska może tylko pomarzyć.

– Dzięki uprzejmości zarządu możemy trenować w tak fantastycznych warunkach jakie oferuje nam główne boisko. Mało która akademia może pozwolić sobie na treningi na naturalnej nawierzchni. Podsumowując, bardzo cieszę się, że objąłem tak młody zespół i będę się starał przekazać im jak najwięcej wiedz, która pozwoli im na dalszy rozwój. Mam nadzieję, że wielu moich podopiecznych będę oglądał w pierwszym zespole Okocimskiego i na boiskach ligowych – kończy Radosław Jacek.

[Best_Wordpress_Gallery id=”56″ gal_title=”21.09.2016: Trening Orlików”]

Komentarze