24 września 2016

Sprawili prezent urodzinowy trenerowi

Zwycięska passa „Piwoszy” trwa nadal. W meczu 7 kolejki ligi okręgowej zawodnicy Okocimskiego pewnie pokonali na własnym stadionie ekipę Górnika Siedlec 3:0. Dwie bramki zdobył najlepszy strzelec brzeskiej jedenastki Tomasz Gałka, a jedno trafienie dołożył Maciej Pawlik. Brzeszczanie sprawili prezent swojemu trenerowi Marcinowi Manelskiemu, który w dniu meczu świętował swoje 45 urodziny.

oks_gorniksiedlec_1617_1
Przy piłce Maciej Pawlik – zdobywca trzeciej bramki dla Okocimskiego

Okocimski KS Brzesko – Górnik Siedlec 3:0 (1:0)
Bramki:
Tomasz Gałka  9, 66, Maciej Pawlik 71.

Sędziował: Marcin Frączek (Tarnów).
Żółte kartki: Łukasz Kołodziej, Mateusz Stolarz – Krzysztof Orlik, Sławomir Siodlarz, Dawid Raś.
Widzów: 250.

Okocimski: Karol Jurkiewicz – Konrad Kołodziej, Mateusz Stolarz, Tomasz Florek, Andrzej Ryglowski – Maciej Pawlik, Łukasz Kołodziej (59 Michał Zydroń), Grzegorz Baran, Jarosław Święch (71 Arkadiusz Goryczka), Tomasz Grzyb (85 Michał Wieciech) – Tomasz Gałka (74 Dawid Lizak).

Górnik: Michał Kołodziej – Krzysztof Orlik, Mirosław Kołodziej, Sławomir Siodlarz, Piotr Kostuch – Adam Dunaj, Bartłomiej Kolarz (72 Daniel Turmiński), Paweł Mularz (52 Jakub Witek), Sławomir Kukla (72 Dawid Raś), Adam Korczakowski – Piotr Cisak (46 Mateusz Nowak).

Mecz bardzo dobrze ułożył się dla gospodarzy. Już w 9 minucie po kombinacyjnej akcji Jarosława Święcha i Macieja Pawlika Tomasz Gałka technicznym strzałem tuż przy słupku pokonał golkipera Górnika. Wprawdzie przez całą pierwszą połowę inicjatywa należała do Okocimskiego, ale nie przełożyło się to na dogodne sytuacji do podwyższenia wyniku. „Piwosze” próbowali strzałów z dystansu, ale ani próba Grzegorza Barana, ani Łukasza Kołodzieja nie znalazły drogi do celu.

Zawodnicy Okocimskiego na początku drugiej połowy myślami byli jeszcze w szatni. Tuż po przerwie niewiele brakowało by Mateusz Nowak doprowadził do wyrównania, ale fatalnie spudłował z kilku metrów. W 66 minucie było już jednak 2:0. Prostopadłe podanie z głębi pola otrzymał Tomasz Gałka i w sytuacji sam na sam podwyższył rezultat spotkania. Chwilę później ten sam zawodników mógł ustrzelić hat-tricka, ale w pojedynku jeden na jeden lepszy okazał się Michał Kołodziej. Gospodarze kropkę nad „i” postawili w 71 minucie meczu, gdy Maciej Pawlik sfinalizował dośrodkowanie z lewego skrzydła i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Z pewnością cieszą kolejne trzy punkty. Okocimski w dalszym ciągu pozostaje oprócz liderującego Polanu Żabno jednym z dwóch zespołów bez porażki. Za tydzień „Piwoszy” czeka wyjazdowy pojedynek z Olimpią Wojnicz, a w następnej kolejce bardzo ciekawie zapowiadające się derby gminy Brzesko ze Strażakiem Mokrzyska.