12 sierpnia 2016

W niedzielę inauguracja ligi

Już w najbliższą niedzielę 14 sierpnia przed drużyną Okocimskiego długo wyczekiwana inauguracja rozgrywek V ligi. Popularni „Piwosze” zmierzą się na wyjeździe z Dunajcem Zakliczyn. Początek spotkania wyznaczono na godzinę 17.

odz
Fot. Dawid Zachara

Jak pokazały ostatnie pojedynki Dunajca z Okocimskim jest to dla brzeszczan bardzo niewygodny przeciwnik. Póki co w ostatnich dwóch latach „biało-zielonym” ani razu nie udało się zwyciężyć w Zakliczynie, a na wiosnę w Brzesku górą był Dunajec, który zwyciężył 4:2. Były to jednak nieco inne czasy dla obu klubów, a zwłaszcza dla Okocimskiego. Latem w zespole „Piwoszy” zaszło sporo zmian. Funkcję trenera powierzono doskonale znanemu Marcinowi Manelskiemu, a kadrę zasilili m.in. doświadczeni Tomasz Grzyb, Jarosław Święch czy mający za sobą występy w II lidze Maciej Pawlik. Kierownictwo klubu nie wyklucza jeszcze kolejnych transferów.

Brzeszczanie to oprócz Rylovii Rylowa i spadkowicza z IV ligi Polanu Żabno główny kandydat do awansu. Nie można jednak przekreślać szans pozostałych drużyn. Wiadomo, że czekają nas bardzo wyrównane zmagania, a czas pokaże kto tak naprawdę będzie liczył się w grze o najwyższe cele.

W 1 kolejce czekają nas nastepujące mecze:
Strażak Mokrzyska – Dunajec Mikołajowice 13 sierpnia, 18:00
Rylovia Rylowa – Olimpia Wojnicz 14 sierpnia, 17:00
MLKS Żabno – Górnik Siedlec 13 sierpnia, 18:00
LKS Gnojnik – Radłovia Radłów 13 sierpnia, 18:00
Orzeł Dębno – Naprzód Sobolów 13 sierpnia, 17:30
Dunajec Zakliczyn – Okocimski KS Brzesko 14 sierpnia, 17:00
Olimpia Kąty – Olimpia Bucze

Komentarze