11 sierpnia 2016

Kadra Okocimskiego na rundę jesienną sezonu 2016/17

Już w najbliższą niedzielę wyjazdowym meczem z Dunajcem Zakliczyn piłkarze Okocimskiego zainaugurują rozgrywki ligowe. Z tej okazji warto przedstawić kadrę brzeskiego zespołu na rundę jesienną sezonu 2016/17.

seniorzy_1617j_m

Najważniejsza zmiana nastąpiła na stanowisku trenera. Dotychczasowego szkoleniowca Leszka Kraczkiewicza zastąpił doskonale znany w Brzesku Marcin Manelski. Pomagać mu będzie Aleksander Kozioł, którego zadaniem będzie praca z bramkarzami. Podobnie jak w rundzie wiosennej obowiązki kierownika drużyny pełni Rafał Zając.

Jeśli chodzi o kadrę zawodniczą, to w przerwie letniej również doszło do kilku roszad. W ekipie „Piwoszy” pojawili się wychowankowie Okocimskiego, którzy przed laty występowali w szeregach biało-zielonych. Mowa tutaj o doświadczonych Tomaszu Grzybie (poprzednio Pagen Gnojnik) i Jarosławie Święchu (ostatnio Hart Tęgoborze). Po półrocznym okresie gry w juniorach Wisły Kraków do Brzeska powrócił z kolei Maciej Pawlik. Nowym zawodnikiem w talii Marcina Manelskiego jest również Michał Wieciech (ostatnio Wolni Kłaj). Skład uzupełnili także powracający z wypożyczenia do Puszczy Niepołomice bramkarz Piotr Kalisz oraz zdolni wychowankowie: Mikołaj Uryga, Jakub Stolarczyk oraz Filip Ząbkowski. Niewykluczone, że do zamknięcia okienka transferowego w klubie z Brzeska pojawią się jeszcze kolejne wzmocnienia.

Po stronie strat „Piwosze” mogą zapisać niestety kontuzjowanego Jakuba Barana, który pod sam koniec poprzedniego sezonu nabawił się ciężkiej kontuzji kolana i czeka go dłuższy rozbrat z futbolem. W lecie zespół opuścili: Sławomir Jagła i Konrad Słowik (nie wznowili treningów), Krzysztof Sikora (Rylovia Rylowa) oraz Piotr Kita (powrót po wypożyczeniu do GOSIR Rzezawianki Rzezawa).

W zakładce Kadra 2016/17 można zapoznać się z aktualnym składem Okocimskiego.

Komentarze