2 kwietnia 2016

Wygrana z Sobolowem

Okocimski Brzesko pokonał w meczu wyjazdowym Naprzód Sobolów 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Tomasz Gałka, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Piotrze Kicie.

ns-oks

Naprzód Sobolów – Okocimski KS II Brzesko 0:1 (0:0)

Bramka: Tomasz Gałka (k) 70′.

Naprzód: Mariusz Kasprzyk – Tomasz Sotoła (73′ Kamil Goc), Mariusz Starkowski, Dawid Serafin, Wojciech Klebert – Piotr Trybuła, Marcin Wawszczyk, Dawid Stando, Łukasz Cefal – Jakub Kmiecik, Grzegorz Solecki (79′ Tomasz Trybuła).

Okocimski KS: Karol Jurkiewicz – Konrad Kołodziej, Igor Łanocha, Tomasz Florek, Andrzej Ryglowski – Jakub Baran, Krzysztof Sikora, Tomasz Gałka, Michał Zydroń (73′ Konrad Słowik), Szymon Kołodziej (80′ Dawid Lizak) – Piotr Kita.

Żółte kartki: Mariusz Starkowski – Tomasz Florek, Tomasz Gałka, Jakub Baran.
Sędzia: Michał Sułek (Bochnia).
Widzów: 100.

Młodzi „Piwosze” za wszelką cenę chcieli się zrehabilitować po remisie z LKS-em Uszew w poprzedniej kolejce. Podopieczni trenera Kraczkiewicza na trudnym boisku w Sobolowie stanęli na wysokości zadania i wywalczyli cenne 3 punkty.

Mecz z Naprzodem stał pod znakiem niewykorzystanych sytuacji. W przeciągu całego spotkania Okocimski miał mnóstwo znakomitych okazji do zdobycia gola, ale w kluczowych momentach ani Piotr Kita, ani Tomasz Gałka, ani Szymon Kołodziej nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza gospodarzy. Niemoc strzelecka przyjezdnych trwała aż do 70 minuty, kiedy to po faulu na Kicie w polu karnym arbiter podyktował rzut karny. „Jedenastkę” na wagę 3 punktów wykorzystał Gałka. Warto podkreślić bardzo dobrą grę bramkarza Karola Jurkiewicza, który bardzo pewnie spisywał się między słupkami i w kilku sytuacjach uchronił zespół z Brzeska przed utratą goli.

Za tydzień graczy Okocimskiego czeka przymusowa pauza po tym jak z rozgrywek wycofała się Macierz Lipnica Murowana. Kolejny mecz z udziałem „Piwoszy” już w sobotę 16 kwietnia w Jadownikach z liderem tabeli Jadowniczanką.

Komentarze