8 marca 2013

Bartosz Flis rzutem na taśmę

Na dzień przed startem rundy wiosennej Bartosz Flis oficjalnie został zawodnikiem Okocimskiego KS Brzesko i nic nie stoi na przeszkodzie, aby wystąpił w jutrzejszym starciu z Cracovią. Były piłkarz Ruchu Chorzów z „Piwoszami” związał się półroczną umową. Zawodnik już wcześniej podpisał kontrakt z beniaminkiem z Małopolski, ale ze względu na przedłużające się negocjacje z chorzowskim klubem, jego występy w barwach Okocimskiego stały pod znakiem zapytania

W 91 meczach w Ruchu ME 21-letni napastnik zdobył 25 bramek. Bartosz Flis zagrał także w II i III rundzie eliminacyjnej Ligi Europy, gdzie chorzowianie rywalizowali z Vallettą FC i Austrią Wiedeń.

Sezon 2011/2012 spędził na wypożyczeniu w Arce Gdynia. W I lidze wystąpił 27 razy (1602 minuty) i zdobył sześć goli. Dwkurotnie dał się we znaki obrońcom Zawiszy Bydgoszcz i Olimpii Elbląg, a raz defensywie Ruchu Radzionków i Polonii Bytom.

Po rocznym wypożyczeniu wrócił na Ślask, ale włodarze wicemistrza Polski nie zdecydowali się przedłużyć z nim kontraktu, który wygasł 31 grudnia 2012 roku.

Komentarze