21 października 2011

Z Puławami na otwarcie stadionu

Runda jesienna 2 Polskiej Ligi gr. wschodniej powoli zmierza ku końcowi. Los tak chciał, że Okocimski podejmuje już trzeciego beniaminka z rzędu. Tym razem „Piwosze” zmierzą się w Puławach z tamtejszą Wisłą. Dodatkowym smaczkiem tej rywalizacji będzie uroczyste otwarcie nowego stadionu, bowiem do użytku po kilkumiesięcznych pracach oddany został obiekt przy ul. Hauke-Bosaka 1.

Najbliższy rywal Okocimskiego zajmuje odległe 13 miejsce w ligowej tabeli, z dorobkiem 15 punktów. Złożyło się na to 3 zwycięstwa, 6 remisów i 5 porażek. Bilans bramkowy tegorocznego debiutanta drugoligowego jest ujemny (18:19). W ostatnich dwóch tygodniach puławianie podejmowali Puszczę Niepołomice (0:1) oraz Pelikana Łowicz (1:1). Z kolej Okocimski KS Brzesko to jedyna niepokonana drużyna na drugoligowym froncie (9 zwycięstw, 4 remisy, 0 porażek) i obecny lider grupy wschodniej (34 punkty), z imponującym bilansem bramkowym (26-6). Jak już wcześniej wspomnieliśmy w poprzednich dwóch meczach „Piwosze” konfrontowali się z beniaminkami: Garbarnią Kraków (1:0), a także Pogonią Siedlce (2:0). O tym czy OKS pokona trzeciego z rzędu beniaminka dowiemy się już jutro. Nastroje w drużynie – Wisły Puławy są bojowe, o czym może świadczyć zawartość tego linku. Piłkarze dzisiaj wyruszyli z Brzeska. Do autokaru niestety nie wsiedli Paweł Smółka, Michał Oświęcimka oraz Konrad Wieczorek. Absencja dwóch podstawowych zawodników martwi, ale jak wielokrotnie podkreślał trener – Krzysztof Łętocha, dysponuje on szeroką kadrą i każdy zawodnik wchodzący z ławki wnosi świeżość i jakość do gry. Spotkanie w ramach 16 kolejki poprowadzi Paweł Malec z Łodzi. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godz. 11:00.

W związku z dość dalekim wyjazdem i wczesną godziną rozgrywania meczu, redakcja okocimski.com nie wybiera się do Puław, tym samym Relacja LIVE na łamach naszego portalu nie zostanie przeprowadzona. Przepraszamy za absencję i liczymy na zrozumienie.

Na naszej stronie będzie można natomiast na żywo śledzić wynik tego meczu. Zapraszamy.

Kilka informacji o najbliższym rywalu:

Klub Sportowy Wisła Puławy
Rok założenia: 1923
Barwy: biało-niebieskie
Adres: Batalionów Chłopskich 3, 24-100 Puławy (siedziba); Hauke-Bosaka 1,
24-100 Puławy (stadion)
WWW: http://www.kswislapulawy.pl (oficj.)
http://www.wislapulawy.pl (nieoficj.)
Prezes: Grzegorz Nowosadzki (od 1 grudnia 2010)
Trener: Mariusz Sawa (od 22 czerwca 2010)

SUKCESY:

5. miejsce w III lidze – 1989/90
awans do II ligi – 2010/11
Puchar Polski – Lubelski ZPN – 2008/09

Źródło: 90minut.pl/własne
Foto: kswislapulawy.pl

Rok założenia: 1923
Barwy: biało-niebieskie
Adres: Batalionów Chłopskich 3, 24-100 Puławy (siedziba); Hauke-Bosaka 1,
Komentarze