12 października 2011

Zwycięski horror w Krakowie

Okocimski KS Brzesko po bardzo ciężkim spotkaniu pokonuje Garbarnię Kraków 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 48 minucie Paweł Smółka. W końcówce meczu rzutu karnego nie wykorzystał Mateusz Siedlarz. „Piwosze” odnoszą 9 ligowe zwycięstwo, pozostając nadal jedyną niepokonaną drużyną w 2 Polskiej Lidze gr. wschodniej.

Trener Krzysztof Łętocha zdecydował, że mecz na ławce rozpocznie Dawid Mieczkowski oraz kapitan Okocimskiego -Mateusz Pawłowicz. Opaskę kapitańską przejął tym samym po raz drugi w tym sezonie Paweł Smółka. Za zawieszonego Mateusza Urbańskiego na murawie pojawił się Rafał Cegliński, a kolejną szansę od pierwszej minuty otrzymał Damian Szymonik. Pierwszy kwadrans spotkania na Suchych Stawach nie należał do najciekawszych. Obydwie ekipy miały problem z przedostaniem się pod bramkę rywala, walcząc głównie środkowej strefie boiska. Dopiero później mecz nabrał rumieńców, kiedy to z ponad 30 metrów, z rzutu wolnego, w poprzeczkę uderzył Dawid Dynarek. Okocimski z minuty na minutę się rozkręcał i zaznaczał swoją przewagę. Kilku dogodnych sytuacji nie wykorzystał Robert Trznadel i piłkarze schodzili na przerwę przy bezbramkowym remisie. Zaraz na początku drugiej odsłony „Piwosze” wyszli na prowadzenie. Szybka kontra gości zakończyła się bramką Pawła Smółki, który po podaniu Pawła Pyciaka z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w bramce. Potem do głosu doszli piłkarze Garbarni, ale pewnie między słupkami spisywał się Aleksander Kozioł. W końcówce meczu „Brązowi” mogli, a nawet powinni doprowadzić do remisu. Najpierw rzutu karnego nie wykorzystał Mateusz Siedlarz, a chwilę później któryś z zawodników gospodarzy trafił w słupek. Po gwizdku sędziego w szeregach Okocimskiego zapanowała radość, bowiem wszyscy wiedzą, że to zwycięstwo przyszło dzisiaj „Piwoszom” bardzo ciężko. Mimo nie najlepszej postawy brzeszczan udało się wywieźć z Krakowa komplet punktów i to jest najważniejsze.

[match id=128]

Bramka: Paweł Smółka  48′

Garbarnia Kraków: Jękot – Mateusz Siedlarz, Piszczek, Cygal, Schacherer (70′ Kalemba), Rado, Sepioł, Chodźko, Stokłosa (62′ Fedoruk), Leszczak (79′ Kasprzak), Kozieł (87′ Kawaler).

Okocimski Brzesko: Kozioł – Cegliński, Jacek, Wawryka , Szymonik, Darmochwał (87′ Krzak), Dynarek, Litwiniuk (73′ Baliga), Pyciak, Trznadel (65′ Ogar), Smółka (83′ Wojcieszyński).

Żółta kartka: Mateusz Wawryka 82′

Szczegółowy zapis spotkania Garbarnia Kraków – Okocimski KS Brzesko znajduje się pod tym linkiem

GALERIA

[nggallery id=25]

Fot. Grzegorz Migdał

Komentarze