14 sierpnia 2011

Juniorzy starsi zaczynają od zwycięstwa

Juniorzy starsi Okocimskiego KS Brzesko zaczynają zmagania Małopolskiej Ligi Juniorów od zwycięstwa z Iskrą Brzezinka 2:1. Dzięki trenerowi Markowi Małysie sędziowie nie odwołali tego spotkania i nie przyznali walkowera drużynie z Brzeska, pozwalając na rozegranie meczu.

Sędziowie po odczekaniu regulaminowych 15 minut odgwizdali koniec zawodów, a kiedy opuszczali boisko, autokar z gośćmi wjechał na stadion. – Poprosiłem sędziów, byśmy jednak zagrali – podkreśla Marek Małysa, trener Okocimskiego. – Nie chodzi przecież o to, by zdobywać punkty poza boiskiem. Chciałem walczyć po sportowemu, a także zobaczyć swój odmłodzony zespół, w składzie którego jest tylko 4 zawodników z poprzedniego sezonu. Poza tym, chciałem poznać możliwości swoich chłopców przed najbliższą czekającą nas wyprawą na Hutnika Kraków.

Po pierwszej części gospodarze chyba zaciskali zęby ze złości, że zgodzili się zagrać, bo po uderzeniu Skiernika, a właściwie nabiciu go piłką przez Kanię, wpadła ona do siatki. Okrasą meczu było trafienie Gałki, który z 40 metrów posłał piłkę do siatki w „okienko”. Wynik meczu ustalił Wyczesany, który poszedł do końca za akcją oskrzydlającą kolegi i – wchodząc na krótki słupek – zmusił bramkarza do kapitulacji.

Mecz toczył się pod nasze dyktando i nawet po stracie bramki wierzyłem w chłopców, że potrafią odwrócić bieg niekorzystnie układającego się dla nas pojedynku. W przyrodzie nic nie ginie. Cieszę się, że w sportowej walce sięgnęliśmy po pełną pulę – zakończył trener Małysa.

Okocimski Brzesko – Iskra Brzezinka 2-1 (0-1)

Bramki:
60′ Gałka, 64′ Wyczesany

OKOCIMSKI: Kania – Machalski, Żak, Mlastek, Kizior – Gałka, Kusiak (88 Baran), Kołodziej (46 Szosta), Świstak – Wyczesany (80 Ważydrąg), Kuliszewski (89 Łagosz)

Tabala oraz terminarz Małopolskiej Ligi Juniorów dostępny jest pod tym adresem. Więcej informacji o juniorach starszych można znaleźć na stronie – http://www.piwosze.futbolowo.pl/

____________________________________________________________________________________

W ten weekend wystartowali również młodzicy Okocimskiego, którzy w sezonie 2011/2012 będą walczyć o jak najlepszą lokatę w Małopolskiej Lidze Młodzików.  W pierwszym meczu ulegli niestety Akademii Piłkarskiej 21 z Krakowa 0:1. Gra w lidze małopolskiej dla tych młodych chłopaków jest wielkim wyzwaniem, a minimalna porażka z ekipą dowodzoną przez Tomasza Frankowskiego oraz Mirosława Szymkowiaka (dwóch byłych zawodników Wisły Kraków i reprezentantów Polski) motywuje podopiecznych Rafała Polichta do dalszych ciężkich treningów.

Okocimski KS Brzesko – Akademia Piłkarska 21 Kraków 0:1

Źródło: sportowetempo.pl/własne

Komentarze