14 kwietnia 2012

Bramka stadiony świata Wojcieszyńskiego

Okocimski KS Brzesko Brzesko nieznacznie pokonuje Świt Nowy Dwór Mazowiecki i w dużym stopniu przybliża się do 1 ligi. Po meczu wprawdzie zapanowała euforia trenerów, zawodników, którzy nawet w szatni oblali szampanem Prezesa, ale radość była przedwczesna, bowiem do promocji na zaplecze T-Mobile Ekstraklasy „Piwoszom” brakuje jeszcze dwóch punktów.

OKS mecz z nowodworzanami zaczął od mocnego uderzenia. Podopieczni Krzysztofa Łętochy od początku narzucili gościom swoje tempo gry i już w 11. minucie objęli prowadzenie. Fantastycznym strzałem z dystansu popisał się Wojciech Wojcieszyński, który zerwał pajęczynkę z bramki, strzeżonej przez Jakuba Wiśniewskiego. Gol stadiony świata! Później tempo spotkania nieco spadło, a do głosu zaczęli dochodzić goście. Pod koniec pierwszej połowy świetną interwencją popisał się Dawid Mieczkowski, zatrzymując uderzenie z najbliższej odległości Szymona Makowskiego. W 49. minucie powinno być 2:0 dla „Piwoszy”, ale piłkę po strzale Roberta Trznadela, z linii bramkowej wybili obrońcy Świtu. Niewykorzystana akcja mogła się szybko zemścić, ale Dawid Mieczkowski dwukrotnie obronił próby Damiana Zawadzkiego. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku zawrzało na placu gry. W polu karnym padł Dariusz Zjawiński, ale sędzia nakazał grać dalej. Taka decyzja zdenerwowała trenera Świtu Tomasza Reginisa, który za bardzo się awanturował i został odesłany przez arbitra na trybuny. „Piwosze” opadli nieco z sił i robili wszystko, aby dowieźć ten korzystny wynik do samego końca, co ostatecznie im się udało. W środę otrzymają trzy punkty za walkower z KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim, a w niedzielę „u siebie” podejmować będą Wigry Suwałki.

[match id=201]
Bramka: 11′ Wojciech Wojcieszyński

Okocimski KS Brzesko: Dawid Mieczkowski, Damian Szymonik, Radosław Jacek, Mateusz Urbański, Mateusz Wawryka, Michał Oświęcimka (90′ Jarosław Krzak), Dawid Dynarek, Wojciech Wojcieszyński (78′ Tomasz Baliga), Iwan Litwiniuk (69′ Paweł Pyciak), Robert Trznadel (56′ Tomasz Ogar), Paweł Smółka

Świt NDM: Jakub Wiśniewski, Karol Drwęcki, Adam Gmitrzuk, Łukasz Sosnowski, Damian Zawadzki (70′ Bartosz Grzelak), Daniel Cyzio, Szymon Makowski, George Enow, Marcellinus Obem, Dariusz Zjawiński, Mateusz Zawiska (87′ Michał Drewnowski)

Żółte kartki: Wiśniewski, Drwęcki, Gmitrzuk, Makowski

Zapis relacji LIVE (minuta po minucie) dostępny jest tutaj

Komentarze