2 kwietnia 2024

Czas na Puchar Polski

Po dwóch ligowych kolejkach, jakie zostały rozegrane w rundzie wiosennej czas na emocję w rozgrywkach w ramach 1/8 finału Pucharu Polski. Już w najbliższą środę 3 kwietnia podopieczni trenera Sebastiana Klimczyka zmierzą się przed własną publicznością z rezerwami Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Spotkanie zaplanowano na godzinę 16:30 na stadionie miejskim przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku. Głównym arbitrem środowych zawodów zostanie Mateusz Pytel, a jego asystentami liniowymi będą Marcin Przysiężniak oraz Artur Powroźnik. Informujemy, że środowe spotkanie będzie bezpłatne dla wszystkich kibiców oraz sympatyków Okocimskiego Brzesko.

 

Ewentualna wygrana „Piwoszy” spowoduje, że w ćwierćfinale spotka się ze zwycięzcą meczu Dalin Myślenice/Unia Tarnów. Spotkanie ćwierćfinałowe rozegrane zostanie 24 kwietnia o godz. 17:00.

Zespołu z Niecieczy nie trzeba zbytnio przedstawiać. Jeszcze w ubiegłym sezonie oba zespoły rywalizowały ze sobą na szczeblu czwartoligowym. Sezon 2022/2023 drużyna z Niecieczy zakończyła na wysokim drugim miejscu w ligowej tabeli, mając na swoim koncie 72 punkty. Z kolei Okocimski musiał pożegnać się z tym poziomem rozgrywek spadając do V ligi.

W obecnym sezonie „Słoniki” plasują się 9 miejscu w tabeli, mając na swoim koncie 30 punktów. Na ten dorobek złożyło się 9 zwycięstw oraz 3 remisy. Ponadto zespół zanotował 9 porażek, w tym pięć w meczach wyjazdowych. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Waldemara Dzierżanowskiego zwyciężyli z Popradem Muszyna wynikiem 2:1. Bramki na wagę trzech punktów zdobył Jakub Różycki, który zanotował dwa trafienie. Z kolei honorowego gola dla gospodarzy zdobył w 57 minucie Roman Hutyria.

Warto dodać, że w szeregach naszego najbliższego rywala występuje były zawodnik Okocimskiego Chawkat Zakareya, który w przerwie zimowej postanowił zmienić barwy klubowe. W nowym klubie Chawkat wystąpił w trzech spotkaniach, w których zanotował jedna żółtą kartkę.

Bruk-Bet Termalica II Nieciecza swoją przygodę w tegorocznej edycji Pucharu Polski rozpoczął od III rundy, pakując MLKS Żabno 2:0. Następnie w półfinale zespół zmierzył się z LKS Szarwark, którego pokonał wynikiem 7:1. W finale na szczeblu PPN Żabno rezerwy Niecieczy również zwyciężyły, pokonując Ikar Odporyszów wynikiem 2:1.

Okocimski Brzesko do środowego spotkania przystąpi po ligowej porażce, której doznał w meczu z Podhalaninem Biecz, ulegając 1:2. Mimo to zawodnicy oraz sztab szkoleniowy w pełni skupia się na środowym mecz zapowiadając walkę o awans do ćwierćfinałów. -„Myślę, ze rozgrywki Pucharu Polski rządzą się swoimi prawami, wielokrotnie drużyny z niższych lig wygrywały spotkania z tymi teoretycznie mocniejszymi. Uważam, ze rozgrywki Pucharowe to możliwość świetnej promocji samego siebie dla każdego z zawodników.” – mówi trener Sebastian Klimczyk.

Różnica klas rozgrywkowych, w których występują oba zespoły z pewnością wpłynie na bardzo ciekawe spotkanie. Czwartoligowe doświadczenie jest nie tylko po stronie zespołu z Niecieczy, ale także po stronie Okocimskiego, który bardzo dobrze zna te rozgrywki. -„Biorąc pod uwagę ligę, w której występują oraz profil wiekowy zawodników drużyny z Niecieczy, myślę ze możemy spodziewać się kombinacyjnej gry w piłkę, co miejmy nadzieje sprawi, ze mecz stanie się fajnym bodźcem rozwoju dla zawodników.” – kontynuuje szkoleniowiec.

W przeciwieństwie do meczu z Podhalaninem możemy spodziewać się roszad kadrowych, jednak jakie one będą przekonamy się już w najbliższą środę. –„Roszady wystąpią, jednak nie chciałbym zagłębiać się w szczegóły. Mamy bardzo wyrównana kadrę i nie zależnie, który zawodnik otrzyma szanse, wiem ze da sobie radę.” – podsumowuje trener Sebastian Klimczyk.

Komentarze