16 marca 2024

Generalna próba przed rundą rewanżową

W sobotni wieczór 16 marca zespół trenera Sebastiana Klimczyka rozegrał swój ostatni mecz kontrolny przed zbliżającą się runda rewanżową V ligi gr. wschodniej. Tym razem na obiekcie Garbarni Kraków „Piwosze” mierzyli się z Radziszowianką Radziszów. Spotkanie po 90 minutach gry zakończyło się rywali, którzy zwyciężyli 2:0. Autorami bramek w tym meczu zostali: Rafał Wasyl oraz Norbert Bierówka.

Sobotnie spotkanie dla obu ekip było dziewiątą grą kontrolną w zimowym okresie przygotowawczym. Za tydzień zespoły wybiegną na murawę walcząc o pierwsze punkty w rundzie wiosennej.

Pomimo porażki Okocimski rozegrał bardzo dobre spotkanie i tylko brak skuteczności spowodował, że zakończył spotkanie z zerowym dorobkiem bramkowym. Obie ekipy w tym meczu postarały się o bardzo dobre widowisko, w którym z pewnością nie brakowało walki, zaangażowania oraz emocji.

Jednak „biało-zieloni” nie ustrzegli się błędów, które kosztowały ich utratą dwóch goli. Pierwsza bramka padła po stałym fragmencie gry, a dokładnie z rzutu rożnego, z koli druga spowodowana stratą i kontratakiem ustawiła wynik sobotniej gry. Zawodnicy z Brzeska jeszcze pod koniec meczu mieli swoje okazję do zdobycia bramki honorowej, jednak tak jak we wcześniejszych sytuacjach zabrakło skuteczności oraz decydującego podania.

Teraz przed zespołem tydzień przygotowań do pierwszego ligowego meczu w rundzie rewanżowej, który odbędzie się 24 marca o godz. 13:00.  Wówczas na boisku z Dębnie zmierzymy się z miejscowym Orłem.

Sparing #9
Radziszowianka Radziszów – Okocimski Brzesko 2:0
Bramki: Rafał Wasyl, Norbert Bierówka.

Okocimski KS: Tomasz Jagiełka (46’ Karol Dzień) – Michał Zydroń, Jakub Mendel, Daniel Kaciczak (46’ Piotr Broszkiewicz) – Dominik Grochot (46’ Maciej Wegrzyn), Michał Siudut (46’ Jakub Hebda), Patryk Jawień, Konrad Kuliszewski (60’ Igor Martyna) – Dawid Lizak, Jakub Ogar (46’ Arkadiusz Zuzia), Oliwier Okas (46’ Piotr Pitaś).

Zdjęcie: facebook.com/radziszowiankaradziszow1974

Komentarze