10 marca 2024

Okocimski Brzesko pokonuje Garbarnie Kraków

W sobotni wieczór pierwszy zespół Okocimskiego Brzesko rozegrał swój ósmy mecz kontrolny przed startem rundy rewanżowej V ligi gr. wschodniej. Tym razem rywalem „Piwoszy” były rezerwy III-ligowej Garbarni Kraków. Spotkanie pomimo mocnego wsparcia zawodnikami pierwszego zespołu Garbarni zakończyło się zwycięstwem Okocimskiego wynikiem 3:2. Bramki dla podopiecznych trenera Sebastiana Klimczyka zdobyli: Jakub Ogar, Jakub Mendel oraz Arkadiusz Zuzia, dla którego było to pierwsze trafienie w drużynie seniorów. Dobre spotkanie rozegrał również Oliwier Okas, który zanotował dwie asysty.

Wynik spotkania mógł być zdecydowanie inny, jednak bramka Piotra Pitasia nie została uznana, gdyż sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej. Samo spotkanie rozegrane było na bardzo wysokim poziomie oraz dużej intensywności. Oba zespoły stworzyły bardzo dobre widowisko. Mimo, że był to mecz sparingowy nie brakowało w nim walki oraz zaangażowania, którym wykazały się obie drużyny. Kolorytu meczu dodał fakt, że w drużynie gospodarzy wystąpiło aż 7 zawodników z pierwszego zespołu Garbarni Kraków.

Przed zawodnikami jeszcze jeden mecz kontrolny, w którym Okocimski zmierzy się z Radziszowianką Radziszów.

Sparing #8
Garbarnia II Kraków – Okocimski Brzesko 2:3
Bramki dla OKS: Jakub Ogar, Jakub Mendel, Arkadiusz Zuzia
Asysty: Oliwier Okas x2, Piotr Pitaś.

Okocimski (I połowa): Tomasz Jagiełka – Michał Zydroń, Jakub Mendel, Daniel Kaciczak – Konrad Kuliszewski, Michał Siudut, Patryk Jawień, Igor Martyna – Dawid Lizak, Jakub Ogar, Oliwier Okas.

Okocimski (II połowa): Karol Dzień – Hubert Smulski, Piotr Broszkiewicz, Patryk Jawień – Marcel Kubala, Bartłomiej Mochel, Brunon Turlej, Maciej Węgrzyn – Piotr Pitaś, Arkadiusz Zuzia, Dominik Grochot.