6 września 2023

90 lat Okocimskiego Klubu Sportowego!

6 września to dzień szczególny dla wszystkich sympatyków oraz kibiców Okocimskiego Brzesko. Właśnie w tym dniu 1933 roku powstał Okocimski Klub Narciarski. Dziś możemy być dumni z 90-letniej historii oraz tradycji jaką na przestrzeni lat stworzyli zawodnicy, trenerzy, kibice oraz działacze.

Przypomnijmy, że największe sukcesy brzeski klub święcił w latach 90-tych. Wtedy po raz pierwszy piłkarze Okocimskiego KS awansowali na zaplecze ekstraklasy (ówczesna II liga), w której występowali nieprzerwanie przez 5 sezonów. W sezonie 1994/95 ekipa pod wodzą trenera Witolda Mroziewskiego zajęła 4 miejsce w rozgrywkach II ligi, a rok później awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski.

Z okazji okrągłej rocznicy powstania Klubu obchody jubileuszowe odbędą się w sobotę 9 września na stadionie miejskim przy ul. Okocimskiej 34, na które serdecznie zapraszamy. W tym dniu zaplanowano mecze ligowe za równo pierwszej jak i drugiej drużyny, a punktem kulminacyjnym będzie spotkanie Oldbojów Okocimskiego z lat 93-97 z Oldbojami z lat 2005-2008.

Komentarze