25 marca 2023

Rezerwy z pewnym zwycięstwem

Podopieczni trenera Sebastiana Klimczyka w sobotnie popołudnie rozegrali spotkanie w ramach 15. kolejki brzeskiej A-klasy. W meczu wyjazdowym druga drużyna zmierzyła się z Victorią Bielcza, którą ostatecznie pokonała wynikiem 6:1. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Michał Zydroń, który zanotował dwa trafienia oraz dołożył dwie asysty. Do bramki rywali dwukrotnie trafił również Szymon Kozieł, a po jednym golu dołożyli: Wiktor Włodek oraz Natan Toroń. Honorowego gola dla gospodarzy zanotował z kolei Tomasz Wojdak, który pokonał Karola Jurkiewicza z rzutu karnego.

Dzięki wygranej drugi zespół Okocimskiego Brzesko uzbierał już na swoim koncie 43 punkty i pewnie lideruje w ligowej tabeli.

Początek spotkania idealnie ułożył się dla Okocimskiego, który po ok 15 minutach gry strzelił pierwszego gola w meczu. Jego autorem został Szymon Kozieł, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Michała Zydronia i pewnym strzałem pokonał golkipera miejscowych. Chwile później wynik powinien podwyższyć Sebastian Pasek, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę tuż obok słupka.

Gospodarze sobotnich zawodów swoje okazję mieli wyłącznie po stałych fragmentach gry. I właśnie po jednym z takich fragmentów, a dokładnie z rzutu karnego Victoria doprowadziła do wyrównania. Pewnym egzekutorem jedenastki został kapitan zespołu Tomasz Wojdak. Sędzia rzut karny podyktował po rzekomym faulu Karola Jurkiewicza, który podczas interwencji faulował Grzegorza Hyneka.

Chwile później sędzia ponownie dopatrzył się przewinienia zawodnika Okocimskiego w polu karnym, wskazując ponownie na jedenasty metr. Tym razem faulował Igor Uryga powstrzymując nieprzepisowo Dariusza Paleczka. Do piłki ponownie podszedł kapitan z Bielczy, jednak tym razem jego strzał minął światło bramki.

Swoją okazję do zdobycia gola miał Dawid Kurek, lecz po podaniu Kamila Marecika najlepszy strzelec zespołu posłał piłkę wprost w ręce bramkarza. Napastnik Okocimskiego minutę później ponownie próbował swoich sił w zdobyciu gola. Tym razem po podaniu Damiana Boronia, Dawid zmusił bramkarza do wybicia piłki na rzut rożny.

Pod koniec pierwszej połowy Filip Kuc zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne, gdzie piłka trafiła wprost na głowę Michał Zydronia, jednak jego uderzenie przeleciało nad bramką.

Szkoleniowiec „biało-zielonych” Sebastian Klimczyk w przerwie meczu postanowił na zmiany w składzie. W drugiej odsłonie na boisku pojawił się m.in. Wiktor Włodek, który potrzebował kilka sekund na to by wyprowadzić swój zespół na prowadzenia. Tym razem asystą popisał się Michał Zydroń. Ten sam zawodnik chwile później ponownie miał okazję na bramkę jednak z ok 11 metra trafił wprost w bramkarza.

Trzecie trafienie dla Brzeszczan zanotował Szymon Kozieł, który wykorzystał złe wybicie miejscowych i uderzeniem zza pola karnego podwyższył wynik na 3:1. groźnie w polu karnym Victorii zrobiło się po dośrodkowaniu Raula Kotarby, który podaniem znalazł lepiej ustawionego Kacpra Szpilę, który jednak posłał futbolówkę obok bramki.

Z minuty na minutę Okocimski co raz bardziej rozkręcał się w akcjach ofensywnych i mimo, ze praktycznie całe spotkanie miał pod kontrolą i w pełni dominował na boisku to chęci zdobycia kolejnych bramek nie było widać końca. Po jednych z takich akcji z pierwszego swojego trafienia w meczu cieszył się Michał Zydroń, który zdecydował się na indywidualne wykończenie akcji, które zakończyło się bramką numer cztery.

Mimo, że zbliżała się końcówka meczu to Okocimski nadal stwarzał sobie groźne sytuację. Autorem kolejnego trafienia był Natan Toroń, który wykorzystał złe wybicie miejscowych i w sytuacji sam na sam podwyższył wynik meczu na 5:1. Kropkę nad „i” postawił Michał Zydroń, który po podaniu Wiktora Włodka ustalił wynik meczu, który ostetcznie zakończył się rezultatem 6:1.

Rezerwy (Brzeska A-klasa)
Victoria Bielcza – Okocimski II Brzesko 1:6
Bramki: Tomasz Wojdak – Szymon Kozieł x2, Michał Zydroń x2, Wiktor Włodek, Natan Toroń.

Okocimski KS: Karol Jurkiewicz (46’ Bartłomiej Martyka) – Michał Zydroń, Igor Uryga (46’ Piotr Pitaś), Radosław Curyło, Patryk Gawor (65’ Natan Toroń) – Sebastian Pasek (60’ Raul Kotarba), Filip Kuc (46’ Karol Cieśla), Damian Boroń, Szymon Kozieł, Kamil Marecik (55’  Kacper Szpila) – Dawid Kurek (46’ Wiktor Włodek).

Trener: Sebastian Klimczyk.
Kierownik drużyny: Kamil Hebda.

Victoria: Kamil Florczak – Daniel Duda, Robert Gąsiorek, Stanisław Gibała (68′ Adrian Krda), Grzegorz Hynek, Łukasz Karasiewicz, Janusz Mieszkowski (68′ Krzysztof Mieszkowski), Piotr Mieszkowski (80′ Łukasz Kuk), Dariusz Poleczek (75′ Adam Imiołek), Szymon Salwa (80′ Wojciech Nalepa), Tomasz Wojdak.

Trener: Zbigniew Osiecki.
Kierownik drużyny: Daniel Duda.