18 listopada 2022

„Piwosze” deklasują Metal Tarnów

W pierwszym meczu sparingowym w okresie roztrenowania zespół trenera Sebastiana Sępka nie dał najmniejszych szans swojemu rywalowi wygrywając aż 10:3. Bardzo dobrą skutecznością popisał się Mateusz Cięciwa, który zanotował pięć trafień oraz jedną asystę. Do bramki trafiał również Chawkat Zakareya, który zdobył trzy gole. Na listę strzelców wpisał się również Marcel Kubala. Gola zdobył także zawodnik Metalu, który zanotował bramkę samobójczą. 

Zawodnicy z Tarnowa jeszcze w pierwszej połowie próbowali swoich sił ofensywnych, które zakończyły się trzema bramkami, jednak z biegiem czasu to zawodnicy Okocimskiego nadawali ton grze zdobywając kolejne trafienia. Mimo wysokiego wyniku zespół z Brzeska mógł pokusić się o kolejne trafienia, jednak futbolówka po strzale Sebastiana Klimczyka oraz Dominika Grochota zatrzymała się na słupku oraz poprzeczce bramki.

„Biało-zieloni” bardzo dobrze prezentowali się w akcjach ofensywnych, których dzisiejszego dnia na pewno nie brakowało. Niestety w decydującej fazie akcji zabrakło zimnej krwi kończąc mecz i tak wysokim rezultatem.

W dzisiejszym meczu szkoleniowiec „Piwoszy” Sebastian Sępek mógł przyglądnąć się grze zawodnikom z drugiej drużyny oraz zawodnikom, którzy w ostatnich meczach ligowych rozegrali mniejszy wymiar czasowy. W sparingu zabrakło m.in. Konrada Frysia, Marcina Furmańskiego, Aleksandra Ślęczki, Roberta Ślęczki, Dariusza Sosnowskiego, Karola Jurkiewicza oraz Konrada Kuliszewskiego.  W zespole wystąpiło z kolei dwóch zawodników testowanych, którzy  pokazali się z bardzo dobrej strony.

Sebastian Sępek (trener Okocimskiego Brzesko) -„Zawodnicy bardzo pozytywnie zareagowali na to wszystko co się dzieje. Widać również, że były rezerwy mentalne tego zespołu. Wiemy, że to był mecz sparingowy i stawka jest zdecydowanie inna niż w meczach ligowych natomiast było dziś sporo pozytywów. Widać było, że niektórzy zawodnicy potrafią grać, jak jest odpowiednie nastawienie mentalne i chęć gry do przodu.

Ja osobiście jestem zadowolony z tego meczu, bo byłem wstanie zobaczyć chłopców, którzy w ostatnich meczach mniej grali. Nadal przed nami dużo pracy, jednak uważam, że to co pokazali dziś moi zawodnicy to duży pozytyw. Przed nami sporo sparingów i z pewnością będą oni dostawali swoją szansę. Ja zawsze powtarzam, że szansa nie od ciebie zależy czy ją dostaniesz, natomiast od ciebie zależy czy ją wykorzystasz. Dziś zrobili pierwszy krok by otrzymać kolejne okazje i móc je w pełni wykorzystać.

Było dziś z nami dwóch zawodników testowanych, którzy na pewno zasługują na bliższe im przyglądnięcie się by móc o nich coś więcej powiedzieć.”

Mecz sparingowy
Metal Tarnów – Okocimski Brzesko 3:10
Bramki dla OKS: Mateusz Cięciwa x5, Chawkat Zakareya x3, Marcel Kubala, bramka samobójcza.

Okocimski KS: Jan Larysz – Piotr Czerwiński, Mateusz Stolarz, Hubert Smulski, Maciej Węgrzyn, Marcel Kubala, Damian Boroń, Bartłomiej Mochel, zawodnik testowany, Dawid Kurek, Mateusz Cięciwa oraz Miłosz Żmudzki, Dominik Grochot, Sebastian Klimczyk, Michał Zydroń, zawodnik testowany, Chawkat Zakareya, Piotr Pitaś, Daniel Kaciczak.

Komentarze