17 września 2022

Zapowiedź: Wrócić na właściwe tory

Po ostatnim wygranym spotkaniu i tym samym przerwaniu czarnej serii pięciu spotkań bez zwycięstwa, zespół trenera Jarosława Ulasa stanie przed szansą powtórzenia wyniku z ubiegłej kolejki podejmując na własnym stadionie Dalin Myślenice. Spotkanie to rozegrane zostanie w ramach 9. kolejki Małopolskiej IV ligi o godzinie 16:00 na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku. Głównym arbitrem sobotnich zawodów zostanie Dawid Mituś.

Sytuacja ligowa
Zespół z Myślenic nowy sezon nie rozpoczął zbytnio optymistycznie. Już w pierwszym meczu drużyna poniosła bolesną porażkę ulegając w meczu wyjazdowym ekipie z Rabki Zdrój wynikiem 2:5. W kolejnych czerech spotkaniach Dalin dopisał do swojego konta cztery punktu notując jedno zwycięstwo oraz jeden remis. Obecnie drużyna trenera Bartłomieja Piszczka plasują się na 10 miejscu w tabeli mając na swym koncie 10 punktów. W ostatniej kolejce nasz najbliższy rywal nie dał żadnych szans Limanovii wygrywając aż 6:0. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali: dwukrotnie Jakub Górecki, Bartłomiej Ostafin, Kamil Sobala oraz Kacper Gunia. Bramkę zanotował również Grzegorz Mus, który już w 4 minucie meczu skierował piłkę do własnej siatki.

Spotkania wyjazdowe
Jeśli chodzi o spotkania wyjazdowe zespołu z Myślenic to nie wypadają one zbytnio dobrze. Na rozegranych pięć spotkań drużyna zanotowała jedno zwycięstwo, jeden remis oraz doznała trzech porażek. Nie najlepiej wygląda również bilans bramkowy zespołu, który poza własnym domem wynosi 6:11. Mimo to najlepszym strzelcem zespołu jest Jakub Górecki, który dotychczas zanotował sześć goli.

Dalin najwięcej bramek traci w ostatnich piętnastu minutach gry, w których czterokrotnie dał sobie strzelić bramkę. Zdecydowanie lepiej wygląda sytuacja w pierwszym kwadransie drugiej połowy, wówczas zawodnicy z Myślenic strzelają najwięcej bo aż pięć bramek.

Puchar Polski
Oprócz rozgrywek ligowych Dalin Myślenice rywalizuje jeszcze w okręgowym Pucharze Polski. Do rozgrywek zespół dołączył w III rundzie, w której zmierzył się z Pasternik Ochojno. Spotkanie to zakończyło się wygraną czwartoligowca, który zwyciężył 4:1. Autorami bramek zostali: Jakub Wójcik, Jakub Jędrzejowski oraz dwukrotnie Michał Cienkosz. Honorowego gola dla Pasternika zdobył Kamil Oramus. W IV rundzie zespół z Myślenic otrzymał wolny i kolejne spotkanie rozegra dopiero w półfinale.

Okocimski akcent
Warto wspomnieć, że w zespole z Myślenic występuje były zawodnik Okocimskiego Brzesko – Piotr Stawarczyk. Zawodnik wzmocnił szeregi „Piwoszy” w sezonie 2003/2004 przechodząc z drugiej drużyny Wisły Kraków i przez 2,5 roku był filarem obrony brzeskiej drużyny. Dobre występy Piotra za równo w lidze jak i w rozgrywkach Pucharu Polski zostały zauważone przez łódzki Widzew, który wiosną 2005 roku zdecydował się sprowadzić piłkarza do siebie. Zawodnik w swoim CV ma również występy w Ruchu Chorzów, Zawiasza Bydgoszcz, Puszczy Niepołomice oraz Hutniku Kraków.

Informacje w skrócie:
Miejsce w tabeli: 10
Ilość punktów: 10
Najlepszy strzelec: Jakub Górecki (6)
Najwięcej żółtych kartek: Kamil Ładyga (4)
Najwyższa wygrana: 6:0 Limanovia Limanowa
Najwyższa porażka: 2:5 Wierchy Rabka Zdrój

„Piwosze” po ubiegłotygodniowej wygranej z wyżej notowaną Unią Oświęcim z pewnością będą chcieli iść za ciosem. Zespół mimo zmian kadrowych jakich dokonał szkoleniowiec Jarosław Ulas, pokazał że stać ich na równorzędną walkę z każdym zespołem w lidze.

Wgrana z Unią Oświęcim przerwała również czarną serię pięciu spotkań bez zwycięstwa oraz strzelonego gola. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył wprowadzony w drugiej połowie Chawakt Zakareya. Na pewno zawodnikiem, którego zabraknie w sobotnim spotkaniu będzie Aleksander Ślęczka, który musi pauzować za czerwoną kartkę, jaką otrzymał w meczu z LKS Jawiszowice.

Na swoje boiskowe poczynania będą musieli uważać Konrad Fryś oraz Bartłomiej Mochel, którzy mają na swoim koncie po trzy żółte kartki. Ewentualne napomnienia w meczu z Dalinem wyeliminuje zawodników w kolejnym spotkaniu.

Komentarze