17 września 2022

Porażka z Dalinem Myślenice

Okocimski Brzesko uległ w meczu 9. kolejki Małopolskiej IV ligi przegrywając przed własną publicznością z Dalinem Myślenice wynikiem 1:3. Jedyną bramkę dla podopiecznych trenera Jarosława Ulasa zdobył w 49 minucie Mateusz Cięciwa, który wykorzystał podanie Konrada Kuliszewskiego. Z kolei zwycięskie bramki dla przyjezdnych zanotowali: Mateusz Reczulski, Kamil Sobala oraz Jakub Jędrzejowski.

Sobotniego spotkania nie dokończył Konrad Kuliszewski oraz Jakub Nędza, którzy obejrzeli czerwone kartki. Pierwszy z nich musiał opóścić plac gry w 84 minucie po ujrzeniu drugiej żółtej kartki, z kolei golkiper z Myślenic ukarany został bezpośrednio czerwonym kartonikiem za faul na Macieju Węgrzynie tuż przed polem karnym.

Mimo porażki, dobre zawody rozegrał Miłosz Żmudzki, który niejednokrotnie uratował swój zespół przed utartą bramki. Ponadto młody golkiper zdołał obronić rzut karny podyktowany za zagranie ręką przez Konrada Frysia.

Mateusz Cięciwa (w środku) zdobył honorowego gola dla Okocimskiego.

1 - 3
Pełny czas bez dogrywki

Mateusz Cięciwa 49 - Mateusz Reczulski 14, Kamil Sobala 45+1, Jakub Jędrzejowski 81.

Żóte kartki
Konrad Kuliszewski x2, Maciej Węgrzyn, Dominik Grochot, Konrad Fryś - Marcin Przęczek,

Okocimski KS:
Miłosz Żmudzki - Konrad Fryś, Marcin Furmański, Mateusz Cięciwa, Daniel Kaciczak, Konrad Kuliszewski, Mateusz Stolarz, Oliwier Okas (65' Maciej Węgrzyn), Bartłomiej Mochel (80' Patryk Jawień), Dominik Grochot (80' Maciej Smagacz), Marcel Kubala (65' Chawkat Zakareya).

Skład rywali:
Jakub Nędza - Adam Malisz (58' Dawid Kałat), Piotr Stawarczyk, Łukasz Kowalski, Andrzej Biel (87' Michał Cienkosz), Jakub Górecki, Bartłomiej Ostafin (20' Kacper Gunia), Daniel Chochliński (86' Szymon Tokarz), Kamil Sobala (89' Jakub Wyroba), Mateusz reczulski, Jakub Jędrzejowski.

Były zawodnik Okocimskiego Brzesko – Piotr Stawarczyk.

Przez pierwsze 10 minut spotkania oba zespoły nie potrafiły stworzyć sobie dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Jednak z czasem, swoje tempo gry zaczął narzucać Dalin, który co raz częściej gościł w polu karnym gospodarzy. Przyjezdni dopięli swego w 14 minucie meczu, wówczas po podaniu Jakuba Góreckie piłkę z bliskiej odległości w siatce umieścił Mateusz Reczulski.

W 25 minucie meczu Dalin powinien prowadzić już 2:0. Golkiper Okocimskiego chciał zapobiec zagrożeniu opuszczając pole karne, sytuację tą wykorzystał zawodnik z Myślenic, który przelobował Miłosza nie dając mu szans na obronę. Futbolówkę z lini bramkowej wybił Daniel Kaciczak, który asekurował swojego kolegę. Chwile później goście ponownie groźnie zagrozili bramce miejscowych. Tym razem Kamil Sobala idealnie wyłożył piłkę Jakubowi Góreckiemu, który tylko w wiadomo dla siebie sposób posłał piłkę wysoko nad bramką zamiast do pustej bramki. W 28 minucie na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Mateusz Cięciwa, jednak strzał młodego napastnika pewnie złapał Jakub Nędza.

Swoją przewagę przyjezdni udokumentowali bramką w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Aktywne tego dnia Jakub Górecki zdecydował się na podanie do Kamila Sobali, który nie miał problemu z pokonaniem Miłosza Żmudzkiego, podwyższając tym samym wynik meczu na 2:0. Jeszcze w końcówce pierwszej odsłony swojej szansy szukał Dominik Grochot, jednak i jego strzał minął światło bramki.

Druga połowa przyniosła nam zdecydowanie więcej emocji. Już w 49 minucie meczu bramkę kontaktował zdobył Mateusz Cięciwa, który po podaniu Konrada Kuliszewskiego posłał piłkę tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Jakuba Nędzę. Od tego momentu spotkanie zdecydowanie się ożywiło, nie brakowało sytuacji podbramkowych oraz twardej walki, która niejednokrotnie kończyła się napomnieniem żółtą kartką.

W 56 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Mateusz Reczulski, jednak tym razem piłka przeleciał obok bramki. Chwile później bramkarz Okocimskiego zdołał wybornić groźny strzał zawodnika z Myslenic wybijając piłkę na rzut rożny. W 67 minucie wprowadzony w drugiej połowie Chawakt Zakareya zgrał futbolówkę do Marcina Furmańskiego, zawodnik zdołał oddać strzał, lecz futbolówka zatrzymała się tylko na bocznej siatce.

W 69 minucie ponownie dał o sobie znać kapitan Dalinu Jakub Górecki, który mocnym strzał posłał piłke tuż nad poprzeczką bramki. Bliski strzelenia bramki był również Dawid Kałat, jednak futbolówka zatrzymała się na słupki bramki. Chwile później ten sam zawodnik ponownie oddaje groźny strzał, jednak tym razem uderzenie wślizgiem zdołał zablokować Konrad Fryś.

Bardzo dobrą interwencją w 78 minucie popisał się ponownie bramkarz Okocimskiego, który wybronił strzał Mateusza Reczulskiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam. W 79 minucie sędzia główny dopatrzył się zagrania w polu karnym ręką przez Konrada Frysia, dyktując tym samym rzut karny. „Jedenastkę” na bramkę próbował zamienić kapitan gości, jednak intencję Jakuba Góreckiego wyczuł Miłosz Żmudzki zapobiegając tym samym utracie bramki.

Dwie minuty później bramkarz „biało-zielony”, jednak skapitulował dając się pokonać z rzutu karnego Jakubowi Jędrzejowskiemu. Stracona bramka podcięła skrzydła gospodarzą, którzy stracili wiarę w pozytywny wynik w dzisiejszym meczu. W samej końcówce w okolicy pola karnego sfaulowany został Maciej Węgrzy, konsekwencją faulu była czerwona kartka dla bramkarza Dalinu, który musiał opuścić plac gry. Stały fragment gry na bramkę próbował zamienić Konrad Fryś jednak jego uderzenie trafiła prosto w mur. Jeszcze w samej końcówce wynik mógł podwyższyć Piotr Stawrczyk, który głową próbował pokonać bramkarza Okocimskiego.