10 września 2022

Zapowiedź: Unia Oświęcim kolejnym rywalem

Przed Okocimskim Brzesko kolejne bardzo ważne spotkanie. „Piwosze” w ramach 8. kolejki Małopolskiej IV ligi rozegrają spotkanie z Unią Oświęcim. Ze względu na imprezy zaplanowane na stadionie Unii spotkanie to rozegrane zostanie na obiekcie LKS Jawiszowice przy ul. Kusocińskiego 2. Początek zawodów wyznaczono na godzinę 17:00.

Unia Oświęcim obecnie plasuje się na wysokim czwartym miejscu w ligowej tabeli, mając na swoim koncie 15 punktów. Od początku sezonu zespół prowadzony przez trenera Marka Kołodzieja zanotował pięć zwycięstw. Na koncie zespół ma także dwie porażki, których doznali z takimi zespołami jak: Orzeł Ryczów (0:2) oraz Wiślanie Jaśkowice (0:3). W ostatniej kolejce Unia pokonała w meczu wyjazdowym Limanovię Limanowa wynikiem 2:1. Strzelcem bramek na wagę trzech punktów został Michał Szewczyk, który zanotował dwa trafienia. Ponadto do bramki trafił Bartosz Ryszka, który niefortunnie posłał futbolówkę do własnej piłki.

Jeśli chodzi o bilans bramkowy zespołu to zatrzymał się on obecnie na wyniku 15:8. W dużej mierze odpowiedzialność za zdobyte bramki ponosi Michał Szewczyk, który ma na swoim koncie sześć trafień. O dwie bramki mniej ma z kolei Arkadiusz Czapla. Najwięcej bramek zawodnicy Unii Oświęcim zdobywają w ostatnim kwadransie spotkania. Wówczas do bramki rywali trafili 8-krotnie. Warto również zaznaczyć, że w tym wymiarze czasowym zespół nie stracił żadenego gola.

Informacje w skrócie:
Miejsce w tabeli: 4
Najlepszy strzelec: Michał Szewczyk (6), Arkadiusz Czapla (4)
Najwięcej żółtych kartek: Jakub Antkiewicz (3), Bartosz Ryszka (3)
Najwyższa wygrana: 5:0 Radziszowianka Radziszów
Najwyższa porażka: 0:3 Wiślanie Jaśkowice

Zespół z Brzeska w dalszym ciągu stara się przerwać serię spotkań bez zdobytych punktów, która trwa od czterech meczy. Tyle samo trwa również seria bez zdobytego gola. „Piwosze” ostatni raz zapunktowali oraz strzelili bramki w wygranym meczy przeciwko Kalwariance Kalwaria Zebrzydowska, którą pokonali 2:1.

W ostatniej kolejce podopieczni trenera Jarosława Ulasa przegrali z LKS Jawiszowice wynikiem 0:1. Jedyną bramkę w meczu zanotował w 41 minucie Bartosz Gąsiork.

W odniesieniu pozytywnego wyniku w meczu przeciwko Unii Oświęcim na pewno nie pomoże Aleksander Ślęczka, który w ostatnim meczu ligowym obejrzał czerwoną kartkę.

Komentarze