27 sierpnia 2022

Do Gorlic po trzy punkty

W sobotę 27 sierpnia Okocimski Brzesko rozegra wyjazdowe spotkanie w ramach 6. kolejki IV ligi Małopolskiej. Rywalem „Piwszy” będzie Glinik Gorlice, a spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Sienkiewicza 15 w Gorlicach. Głównym arbitrem sobotnich zawodów będzie Michał Ślaski z KS Tarnów.

Początek sezonu w wykonaniu Glinika na pewno nie zachwyca swoich kibiców. W pierwszych trzech spotkaniach podopieczni trenera Tomasza Wacka musieli uznać wyższość rywala przegrywając z Popradem Muszyna (1:2), Wiślanami Jaśkowice (0:4) oraz z Lubaniem Maniowy (1:3). Po pierwszą Victorię Gorliczanie sięgnęli w dopiero w 4. kolejce wygrywając na własnym stadionie z Limanovią Limanowa wynikiem 2:1. W ostatniej kolejce „biało-niebiescy” doznali wysokiej porażki z Beskidem Andrychów, przegrywając 0:4.

Obecnie Glinik Gorlice zajmuję 17 miejsce w tabeli mając na swoim koncie 3 punkty. Z kolei Okocimski plasuje się na miejscu 15 i ma zaledwie jeden punkt przewagi nad zespołem z Gorlic. W obecnym sezonie zespół ma problem nie tylko ze skutecznym wykończeniem akcji podbramkowym, ale również z grą obronną. Świadczyć o tym może bilans bramkowy, który wynosi 4:14 i jest najgorszym wynikiem w lidze.

W ostatnim meczu obu zespołów zanotowano wynik remisowy, gdzie na stadionie w Brzesku padł wynik 1:1. Strzelcami bramek w tym meczu zostali: Tomasz Mituś (Glinik Gorlice), oraz Sebastian Klimczyk dla Okocimskiego.

Komentarze