16 sierpnia 2022

Puchar Polski: Arkadia Olszyny kolejnym rywalem

Czas na małą odskocznie od ligowych zmagań i skupić się rozgrywkach pucharowych. Te czekają nas już w najbliższą środę 17 sierpnia, gdzie w 1/4 Finału Okręgowego Pucharu Polski zespół trenera Jarosława Ulasa zmierzy się z Arkadią Olszyny. Spotkanie to rozegrane zostanie o godzinie 17:30 na stadionie w Olszynach.

Arkadia Olszyny to obecny beniaminek ligi okręgowej, który uzyskał awans po wygranym meczu barażowym, pokonując Macierz Lipnica Murowana wynikiem 4:1. Zespół trenera Mieczysława Żaby w pierwszej kolejce miała podejmować na własnym boisku Naprzód Sobolów, jednak ze względu na sprawy związane z licencją spotkanie musiało być przełożone.

W rozgrywkach Pucharowych zespół z Olszyn miał już na drodze takie zespoły jak Spółdzielca Grabno oraz LKS Poręba Spytkowska. Pierwsze spotkanie zakończyło się wysoką wygraną zawodników z Olszyn, którzy zwyciężyli aż 6:0. Znacznie trudniejsze spotkanie miało miejsce w Porębie Spytkowskiej, które zakończyło się wynikiem 2:2. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, które lepiej egzekwowali „żółto-zieloni” wygrywając 4:2.

Za równo Arkadia jak i Okocimski nie po raz pierwszy spotykają się w rozgrywkach Pucharu Polski. Ostatnim takim pojedynkiem był mecz w sezonie 2018/2019. Wówczas po regulaminowych 90 minutach widniał wynik 2:2 i potrzebne były rzuty karne. W tym elemencie gry skuteczniejsi byli gospodarze, którzy wyeliminowali „Piwoszy” z dalszej gry wygrywając 4:2.

Jednocześnie informujemy, że zwycięzca środowego pojedynku spotka się w półfinale z Koroną Niedzieliska, która pokonała Jadowniczankę Jadowniki wynikiem 4:1.

 

Komentarze