28 lipca 2022

Wygrana z BKS Bochnia

W swoim drugim meczu sparingowym zespół trenera Jarosława Ulasa udał się do pobliskiej Bochni na spotkanie z miejscowym BKS. Spotkanie po regulaminowym czasie gry zakończyło się wygraną „Piwoszy”, którzy po bramkach Mateusza Stolarza pokonali gospodarzy 2:1.

Środowy sparing był ostatnim meczem kontrolnym przed nowym sezonem IV ligi. W najbliższą sobotę zespół rozegra pierwsze spotkanie o stawkę mierząc się w II rundzie okręgowego Pucharu Polski z Sokołem Borzęcin. Z kolei 6 sierpnia meczem z Orłem Ryczów „Piwosze” zainaugurują rozgrywki czwartoligowe.

„Jeśli chodzi o naszą grę to na pewno brakowało nam płynności akcji. Mieliśmy zbyt dużo strat, niecelnych podań, niewymuszonych błędów. Brakowało nam spokoju w rozegraniu zwłaszcza na połowie przeciwnika. Mimo tego udało się stworzyć 2 okazje które mogły zakończyć się bramką. Druga połowa była już lepsza jeśli chodzi o rozegranie piłki , udało się zdobyć dwie bramki po stałych fragmentach gry i wygrać mecz ale na pewno możemy grać zdecydowanie lepiej. Widać u zawodników dużą ambicje i chęci ale momentami brakuje spokoju i wyrachowania.

Następny mecz gramy już o punkty i oczekuje dużo lepszej postawy od niektórych zawodników. Rywalizacja trwa na większości pozycji , ja spokojnie obserwuje i analizuje. Momentami nic nie mówię, nie podpowiadam czekając na reakcję samych zawodników. Oni grają i oni podejmują decyzję na boisku. Pierwszy mecz ligowy już za 10 dni. Do tego czasu będziemy optymalnie przygotowani.” – podsumowuje szkoleniowiec Jarosław Ulas.

II mecz kontrolny
BKS Bochnia – Okocimski Brzesko 1:2
Bramki dla OKS: Mateusz Stolarz x2

(I połowa): Jan Larysz – Konrad Fryś, Marcin Furmański, Piotr Czerwiński, Dominik Grochot, Mateusz Cięciwa, Aleksander Ślęczka, Sebastian Klimczyk, Konrad Kuliszewski, Daniel Kaciczak.

II połowa: Jan Larysz – Konrad Fryś, Michał Zydroń, Chawkat Zakareya, Mateusz Stolarz, Bartłomiej Mochel, Damian Boroń, Robert Ślęczka, Dariusz Sosnowski, Mateusz Cięciwa, zawodni testowany.