9 czerwca 2022

Zapowiedź: Zapewnić sobie nową IV ligę

Już w najbliższy piątek 10 czerwca zespół trenera Jarosława Ulasa powalczy o kolejne ligowe punkty, które zapewnią Okocimskiemu awans do nowej czwartej ligi. By osiągnąć wyznaczony cel „Piwosze” będą musieli zdobyć przynajmniej jeden punkty w meczu z Limanovią Limanowa. Spotkanie to rozegrane zostanie o godzinie 17:30 na stadionie w Limanowej przy ul. Marka 34.

Zespół z Limanowej obecnie znajduje się na wysokim trzecim miejscu w ligowej tabeli mając na swoim koncie 63 punkty. Na ten dorobek uzbierało się 20 zwycięstw oraz 3 remisy. Zespół poniósł również osiem porażek, przegrywając po 4 spotkania wyjazdowe oraz domowe. W ostatniej kolejce zespół trenera Pawła Zegarka bez najmniejszych problemów pokonali Glinik Gorlice wynikiem 4:0. Bardzo dobrą skutecznością w tym spotkaniu popisał sie Elgun Nabiyew, który zanotował trzy trafienia. Jednego gola dołożył w 54 minucie Karol Buczek.

Oprócz wysokiego miejsca w tabeli Limanovia może pochwalić sie niezłym bilansem bramkowym, który wynosi 85:36 co jest drugim wynikiem pod względem strzelonych bramek w naszej lidze. Duży wpływ na ten wynik ma bez wątpienia trzech zawodników: Kamil Palacz, Kacper Czernicki oraz Bartosz Kościółek. Pierwszy z nich jest najlepszym strzelcem zespołu mający na swoim koncie 14 goli. Z kolei Kacper Czernicki ma w swoim dorobku 10 trafień, a Bartosz Kościółek ma ich 12.

Najwięcej bramek zespół zdobywa w ostatnich piętnastu minutach gry, wówczas zawodnicy z Limanowej trafiali do sitki rywali aż 19-krotnie. Bardzo dobry mają również początek spotkań, gdzie w pierwszym kwadransie gry udaje im się zdobyć 17 goli.

W ostatnim meczu obu zespołów nie wyłoniono zwycięzcy, a końcowy wynik jak widniał na tablicy świetlnej w Brzesku to rezultat 2:2. Strzelcami bramek dla biało-zielonych” zostali: Robert Ślęczka oraz Jakub Baran, z kolei autorami trafień dla gości z Limanowej zostali: Kamil Palacz oraz Kacper Czernicki.


Dla Okocimskiego Brzesko piątkowy mecz będzie idealną okazją by na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu zapewnić sobie awans do nowej IV ligi. By osiągnąć wyznaczony cel zespół z Brzeska musi zdobyć zaledwie jeden punkt.

Przypomnijmy, że w ostatnim spotkaniu „Piwosze” pokonali na własnym stadionie Sokoła Słopnice rezultatem 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Konrad Fryś.

Jeśli chodzi o kadrę na piątkowe spotkanie to wygląda ona dość obiecująco. Do kadry wrócili nieobecni w ostatnim pojedynku z Sokołem Słopnice Dariusz Sosnowski oraz Daniel Kaciczak. Niestety szkoleniowiec Jarosław Ulas nie będzie mógł skorzystać w tym pojedynku z usług Aleksandra Ślęczki.

Komentarze