5 czerwca 2022

Rezerwy pokonały lidera

W sobotę na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesko rozegrano spotkanie na szczycie brzeskiej „B” klasy. Na przeciw siebie stanęli niepokonany dotąd lider rozgrywek Wiślanie Wola Przemykowska oraz rezerwy Okocimskiego Brzesko, które plasują się na drugim miejscu. Mecz po 90 minutach gry zakończył się wygraną podopiecznych trenera Kamila Króla, którzy pokonali gości wynikiem 3:2. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali: Bartosz Guzek, Dawid Kurek oraz Oliwier Okas. Gole dla Wiślan zdobyli z kolei: Gwóźdź oraz Caban. Ponadto od 75 minuty Okocimski kończył spotkanie w osłabieniu gdyż czerwoną kartką ukarany został Bartosz Guzek.

Mimo, że oba zespoły zapewniły sobie już wcześniej awans do brzeskiej „A” klasy to żadna z drużyn nie chciała tego pojedynku przegrać. Dla Wiślan był to ostatnio pojedynek w tym sezonie, który zakończyli z 49 punktami na koncie mając 16 zwycięstw, jeden remis oraz jedną porażkę. Z kolei Okocimski Brzesko do rozegrania ma jeszcze jedno spotkanie, w którym zmierzy się ze Startem 77 Biadoliny Szlacheckiem. Obecnie dorobek „biało-zielonych” zatrzymał się na 48 punktach co daje im drugą lokatę w tabeli. O lidera zespół Kamila Króla powalczy 12 czerwca w meczu ze Starem 77 Biadoliny Szlacheckie.