23 kwietnia 2022

Okocimski przegrywa z Lubaniem Maniowy

Okocimski Brzesko w meczu 24. kolejki IV ligi gr. wschodniej doznał swojej szóstej porażki w sezonie. Tym razem z trzech punktów cieszyli się zawodnicy z Lubania Maniowy, którzy zwyciężyli wynikiem 5:1. Autorami bramek dla przyjezdnych zostali: Damian Mrówka oraz Jakub Kasperczyk, którzy dwukrotnie wpisali się na listę strzelców. Ponadto do bramki Piotra Zagórowskiego trafił również Arkadiusz Zawiślan. Honorowego gola dla „Piwoszy” zanotował w 85 minucie meczu Dariusz Sosnowski. Spotkania nie dokończył Sebastian Klimczyk, który w 89 minucie meczu obejrzał swoją drugą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Problemy Okocimskiego pojawiły się już w drugiej minucie meczu, kiedy to za zagranie ręką w polu karną sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się być Damian Mrówka, który nie miał problemu z pokonaniem Piotra Zagórowskiego. Zawodnicy trenera Jarosława Ulasa dopiero co się pogodzili z utratą pierwszej bramki, a rywale wyprowadzili kolejny cios. Tym razem w 14 minucie za sprawą Jakuba Kasperczyka podwyższyli rezultat na 2:0.

Dwie szybkie bramki ustawiły spotkanie, a rywale w pełni kontrolowali to co działo się na murawie. Szybkie ataki, łatwość przechodzenia między formacjami i skuteczność okazały się zabójcze dla „Piwoszy”, którzy jeszcze przed przerwą stracili kolejne dwie bramki.

Jeszcze przed przerwą zawodnicy Lubania mogli pokusić się o kolejne trafienia, jednak na wysokości zadania stawał Piotr Zagórowski, który starał się zatrzymać ofensywę rywali. Sytuacja Okocimskiego skomplikowała sie jeszcze bardziej w 37 minucie, wówczas boisko musiał opuścić Robert Ślęczka, który nabawiał się kontuzji.

Po przerwie „biało-zieloni” starali się jak najszybciej zdobyć bramkę kontaktową, jednak dobra gra obronna rywali uniemożliwiła bezpośredniemu zagrożeniu bramce.  Lubań mając pewny wynik spokojnie rozgrywał piłkę skupiając się na szybki kontratakach. Po właśnie takie akcji zawodnicy zanotowali swoje pietę trafienie w meczu, którego autorem został ponownie Jakub Kasperczyk.

Zawodnicy z Brzeska zdołali odpowiedzieć tylko jednym golem, którego autorem został Dariusz Sosnowski oddając strzał zza pola karnego.